Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

MobileMonsters: viedtālruņu bojājumu topā – sasists ekrāns

Pagājušajā gadā Latvijas iedzīvotāji turpināja sist savu viedtālruņu ekrānus. Par to portālam zz.lv pavēstīja Rīgā esošās mobilo tālruņu remonta darbnīcas MobileMonsters vadītājs Igors Blūzmanis. Pēc viņa teiktā, pagājušajā gadā, tāpat kā dažos iepriekšējos, sasists displejs bija visizplatītākais mobilo ierīču bojājumu iemesls. Tā, pēc viņa teiktā, 2022. gadā tika veikti apmēram 10 tūkstoši remontu, ekrāna nomaiņa bija vajadzīga vairāk nekā pusei jeb 54% gadījumu.

Otrs vispopulārākais iemesls mobilo tālruņu iziešanai no ierindas, pēc Igora Blūzmaņa teiktā, ir akumulatora “novecošana”. To nomainīt pagājušajā gadā vajadzēja 17% gadījumu. Trešajā vietā ir uzlādes ligzdas bojājumi (10% no gadījumiem). Citās situācijās bieži vien vajadzēja nomainīt kameru vai tās stiklus, korpusu, pogas vai saremontēt viedtālruni pēc mitruma iekļūšanas tajā.

Tāpat, runājot par tendencēm mobilo tālruņu remonta tirgū, Igors Blūzmanis norādīja, ka pēdējos gados aizvien populārāks kļūst bojāto un saremontēto tālruņu bezmaksas piegādes pakalpojums. Piemēram, vietnē mobilemonsters.lv var izvēlēties bojājuma veidu (piemēram, iphone remonts) un jebkurā vietā izsaukt kurjeru, kurš paņems telefonu un nogādās to uz darbnīcu.. Pēc remonta var personīgi atnākt pēc tālruņa uz darbnīcu vai arī saņemt to jebkurā pakomātā bezmaksas.

Bezmaksas piegāde ir pieejama visā Latvijā. Tāpēc, kā teica Igors Blūzmanis, MobileMonsters darbnīcā bieži vien vēršas klienti ne tikai no Rīgas, bet arī no citām pilsētām, piemēram, no Ventspils un Liepājas, dažkārt pat no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Vienlaikus, vietnē mobilemonsters.lv ir iespējams izvēlēties detaļas, kas tiks izmantotas remontam – oriģinālas vai analogas. Detaļām un veiktajam darbam tiek dota 6 mēnešu garantija. Vidēji, tālruņa remonts MobileMonsters prasa 1-3 stundas, bet, izmantojot šķidro līmi displeja nomaiņas gadījumā – 24 stundas.

Uz portāla zz.lv jautājumu, kāpēc citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji grib savu salauzto aparātu uzticēt tieši MobileMonsters, Igors Blūzmanis minēja tādas priekšrocības kā pilnīga viedtālrunī esošo datu saglabāšana, maksimāli īsi remonta termiņi (jo ir pieejamas jebkādas detaļas) un 15 gadu darba pieredze.

“Visi soļi tālruņu piegādē, remontā un atpakaļ atdošanā mums ir noslīpēti līdz ideālam, tāpēc cilvēkiem nav, par ko uztraukties. Mēs saglabājam informāciju par visiem mūsu veiktajiem remontiem, kas ļoti palīdz darbā. Bieži vien gadās, ka viens un tas pats telefons, kam, piemēram, ir sasists displejs, nonāk pie mums jau piekto reizi. Tādos gadījumos mēs saprotam, cik lielā mērā aparāts ir nolietojies,” norādīja Blūzmanis.

Remontējot viedtālruņus, kā jebkurā citā jomā, neizpaliek arī kuriozi. Piemēram, reiz uz meistaru galda nonāca oriģināls Lielbritānijas uzņēmuma Vertu* tālrunis, ko vispirms uzskatīja par ķīniešu atdarinājumu. Vispirms ar telefonu darbojās kāda meistara māceklis, kam nebija nepieciešamās remonta pieredzes.

”Taču, kad telefonu aplūkoja pieredzējis meistars un ar šausmām paziņoja, ka mūsu priekšā ir oriģināls Vertu telefons apmēram 20 000 latu vērtībā, mums visiem kļuva slikti. Galu galā, mēs, protams, atradām detaļas un to saremontējām, tomēr šīs šausmas iegaumējām uz visiem laikiem,” atcerējās Blūzmanis.

Precīzāku informāciju par mobilo tālruņu remontu, bezmaksas piegādi un citiem darbnīcas MobileMonsters pakalpojumiem varat atrast vietnē mobilemonsters.lv vai zvanot uz numuru 28887449, 28887355.

*Vertu — Lielbritānijas uzņēmums, dibināts 1998. gadā kā uzņēmuma Nokia filiāle augstākās klases mobilo tālruņu ražošanai. Modeļi tiek veidoti no zelta, platīna, Liquidmetal sakausējuma, titāna sakausējuma, augstas cietības pulēta tērauda un tiek pozicionēti kā augstākā cenu segmenta aparāti.

Materiāls no Vikipēdijas – brīvās enciklopēdijas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.