Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mūsdienīgi finanšu pakalpojumi – Taupa gan laiku, gan arī naudu!

Nav šaubu, ka mūsdienās dzīves kvalitāte tiešā veidā atkarīga no ekonomiskās situācijas pasaulē, valstī, pilsētā un paša mājsaimniecībā. Diemžēl nauda ir ierobežots resurss, tādēļ liela nozīme ir finanšu pratībai – tam, cik atbildīgi rīkojamies ar to, kas mums pieejams. Lai palīdzētu cilvēkiem tikt galā ar izaicinājumiem, kas saistīti ar finansēm un to pārvaldīšanu, mūsdienās radīti dažādi finanšu pakalpojumi.

Ja vajadzīgs aizdevums

Dažkārt vajadzības ir lielākas par finansiālām iespējām tās apmierināt. Mūsdienās daudz tiek runāts par uzkrājuma veidošanu, kas ļautu segt neparedzētus tēriņus un īstenot lielākas ieceres, tomēr dzīvē ne viss notiek pēc plāna un var būt vajadzība aizņemties.

Vai aizņemties no privātpersonas?

Viens no variantiem ir aizdevums no privātpersonas. Šādai iespējai ir savas priekšrocības. Pirmkārt, tas ir ērti, jo var iztikt bez laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas. Otrkārt, šādā veidā aizņemties var arī personas ar sliktu kredītvēsturi vai neoficiāliem ienākumiem – protams, tikai ar nosacījumu, ka ir kāds, kurš naudu ir gatavs aizdot.

Tomēr šādam risinājumam ir arī savi trūkumi – ja vajadzīgā naudas summa ir salīdzinoši liela, ne vienmēr var atrast kādu radinieku, draugu vai paziņu, kurš šādu summu var aizdot. Tāpat jārēķinās ar risku sabojāt attiecības, ja kāda iemesla dēļ tomēr neizdodas atmaksāt parādu sākotnēji paredzētajā termiņā.

Tātad aizdevuma iespējas no privātpersonas ir ierobežotas – tas drīzāk var būt risinājums tad, ja nedaudz pietrūkst līdz algas dienai, nevis tad, kad jāīsteno lielāki plāni, piemēram, nepieciešams mājokļa remonts.

Nebanku kredīts

Mūsdienīgs un salīdzinoši vienkārši pieejams risinājums ir nebanku kredīts. Tā ir iespēja aizņemties gan tad, ja tikai nedaudz pietrūkst kāda steidzama rēķina apmaksai, gan arī tad, ja ir lielāki izdevumi, piemēram, jāiegādājas sadzīves tehnika vai jāveic auto remonts.

Pastāv dažādi nebanku kredītu veidi, tādēļ katrs var izvēlēties gan sev vajadzīgo naudas summu, gan atmaksas termiņu un kārtību. Piemēram, aizdevums no Creamcredit pieejams līdz pat 10 000 EUR apmērā, dodot iespēju īstenot visdažādākās ieceres.

Šobrīd populārākie nebanku kredītdevēju izsniegtie aizdevumi ir patēriņa kredīts, kas ļauj realizēt lielākus plānus, un kredītlīnija, kas līdzinās banku izsniegtajai kredītkartei, dodot iespēju aizņemties iepriekš noteikta limita ietvaros tik reižu, cik vajadzīgs.

Pieteikšanās nebanku kredītdevēju izsniegtajiem aizdevumiem notiek tiešsaistē. Pieteikumu iespējams aizpildīt jebkurā diennakts laikā, taču tas izskatīts tiks aizdevēja darba laikā.

Lai arī pats kredīta noformēšanas process ir salīdzinoši ātrs un vienkāršs, pastāv daži nosacījumi, lai kredīts tiktu piešķirts. Pirmkārt, kredītņēmējam ir jābūt ar pozitīvu kredītvēsturi. Tāpat, izskatot pieteikumu, tiek vērtēta arī personas maksātspēja. Ja kredīta pieteikuma iesniedzējs atbilst aizdevēja nosacījumiem, kredīta summa norādītajā bankas kontā tiek ieskaitīta pavisam drīz, un kredītņēmējs to var tērēt pēc saviem ieskatiem.

Kredītu apvienošana

Vēl viens moderns finanšu pakalpojums, ko vērts aplūkot, ir aizdevumu apvienošana. Tā var noderēt tad, ja personai ir vairāki aizdevumi dažādās kredītiestādēs. Apvienojot vairākus kredītus vienā, saistību kārtošana būs ērtāka un nereti arī izdevīgāka.

Tas nozīmē, ka, apvienojot vairākus kredītus vienā, tiek slēgts jauns aizdevuma līgums, pārskatīti atmaksas nosacījumi un termiņš, kā arī noteikta cita procentu likme, kas var būt izdevīgāka par iepriekšējo. Turklāt kredītu apvienošana palīdz vienkāršot atmaksas procesu, jo vairāku ikmēneša maksājumu vietā turpmāk jāatmaksā tikai viens.

Tomēr ir dažas nianses, kas būtu jāņem vērā, ja tiek apsvērta doma par kredīta apvienošanu:

  • Jābūt pietiekamiem ienākumiem, lai bez grūtībām atmaksātu ikmēneša maksājumu;
  • Atsevišķos gadījumos var tikt prasīta ķīla vai galvojums;
  • Noteikta maksimālā kredītu summa, ko iespējams apvienot – tā atkarīga no katra pakalpojuma sniedzēja nosacījumiem

Ja aktuāls šis pakalpojums, sazinieties ar kredītdevējiem, kas to piedāvā, lai uzzinātu vairāk par savām iespējām un kredītu apvienošanas kārtību.

Mūsdienīgi finanšu pakalpojumi sniedz iespēju īstenot savas ieceres, kā arī ietaupīt laiku un naudu. Tomēr visi finanšu darījumi saistās arī ar atbildību, tādēļ pirms piesakieties aizdevumam, kredītu apvienošanai vai kādam citam pakalpojumam, rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības un iespējas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.