Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No 1. novembra atceltas SIA “Tet” universālā pakalpojuma saistības, kas nosaka pienākumu nodrošināt maksas atlaides elektronisko sakaru pakalpojumiem personām ar invaliditāti

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), izpildot Elektronisko sakaru likumā, kas stājās spēkā šā gada 29.jūlijā, noteikto, pieņēmusi lēmumu no šā gada 1.novembra atcelt SIA “Tet” universālā pakalpojuma saistības, kas nosaka pienākumu nodrošināt maksas atlaides elektronisko sakaru pakalpojumiem personām ar invaliditāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saskaņā ar spēku zaudējušo Elektronisko sakaru likumu universālā pakalpojuma saistībās SPRK ietvēra prasību noteikt, ka personām ar invaliditāti ir tiesības saņemt platjoslas interneta un balss telefonijas pakalpojumu maksas atlaides.

Šīs universālā pakalpojuma saistības kopš 2010.gada tika noteiktas SIA “Tet”, bet kompensāciju veica valsts. Savukārt jaunais Elektronisko sakaru likums vairs tādu atbalsta iespēju kā maksas atlaides neparedz,” pieņemto lēmumu skaidro SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Ivars Tauniņš, norādot, ka atbilstoši jaunajam likuma regulējumam universālā pakalpojuma ietvars turpmāk paredz pienākumu izvērst elektronisko sakaru tīklu vietās, kur nav piekļuves platjoslas internetam un balss sakaru pakalpojumam, un tos nav iespējams nodrošināt parastos tirgus apstākļos vai ar citiem rīkiem.

Tikmēr SIA “Tet” noteiktās universālā pakalpojuma saistības, kas paredz pienākumu nodrošināt valsts kompensētas atlaides personām ar invaliditāti, būs spēkā vēl līdz šā gada 31.oktobrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izpildot regulatora noteiktās universālā pakalpojuma saistības, nodrošinājām atlaides elektronisko sakaru pakalpojumiem gandrīz 3400 cilvēkiem ar invaliditāti. Piekļuve sakaru pakalpojumiem šai iedzīvotāju grupai ir būtiska pilnvērtīgas dzīves un iespēju nodrošināšanai un nozīmīga sociālajai integrācijai. Tādēļ personām ar invaliditāti “Tet” no uzņēmuma puses saglabās līdz šim nodrošinātās pakalpojumu atlaides esošajā apmērā līdz 2023.gada aprīlim, lai atbalstītu šo sociāli mazāk aizsargāto personu loku un rudens un ziemas sezonā palīdzētu atslogot komunālo pakalpojumu izmaksu pieaugumu. Pašiem klientiem nekādas papildu darbības vairs nav jāveic. Par tālākajām pakalpojumu lietošanas nosacījumu izmaiņām klienti tiks informēti atsevišķi līgumos noteiktajā kārtībā 2023.gada martā,” saka SIA “Tet” valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

SPRK vērš uzmanību, ka elektronisko sakaru tirgū valda spēcīga konkurence, un tirgū pieejami daudzveidīgi elektronisko sakaru pakalpojumi, kurus iespējams piemeklēt individualizēti, proti, atbilstoši saviem elektronisko sakaru pakalpojumu lietošanas paradumiem. Tāpēc vērtīgi ir ne tikai iepazīties un salīdzināt piedāvājumus, bet arī sazināties ar elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem, lai kopīgi atrastu sev piemērotāko risinājumu.

Savukārt, ja mājsaimniecības, tajā skaitā atsevišķi dzīvojošas personas, ienākumi ir nepietiekami, personai ir tiesības vērsties pašvaldības sociālajā dienestā ar iesniegumu mājokļa pabalsta piešķiršanai. Mājokļa pabalsta aprēķinam ņem vērā arī ar telekomunikāciju pakalpojumiem un internetu saistītos izdevumus (līdz 20 eiro mēnesī, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.809 “Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp garantēto minimālā ienākumu sliekšņu summu mājsaimniecībai, kas reizināta ar attiecīgu koeficientu noteiktam mājsaimniecības veidam un normatīvajos aktos noteiktajiem izdevumiem par mājokli un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem.

No šā gada 1.oktobra līdz 2023.gada 31.maijam visiem mājsaimniecību veidiem garantēto minimālo ienākumu sliekšņu summai tiks piemērots koeficients 3, attiecīgi garantētā minimālā ienākuma slieksnis pirmajai vai vienīgai personai mājsaimniecībā būs 327 eiro mēnesī, bet otrajai un nākamajām personām – 228 eiro mēnesī. Tas dos iespēju lielākam skaitam cilvēku ar zemiem ienākumiem kvalificēties mājokļa pabalsta saņemšanai,” par iespējām saņemt mājokļa pabalstu skaidro Labklājības ministrijā.

Labklājības ministrija sagatavojusi padomus, kā pieteikties mājokļa pabalstam (skatīt: https://www.lm.gov.lv/lv/majokla-pabalsts (1.punkts)). Neskaidrību gadījumā aicinām vērsties savas pašvaldības sociālajā dienestā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.