Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No saknēm līdz galotnei

Ir jārunā līdz savām saknēm un tad no savām saknēm uz otra saknēm − līdz viņa galotnei.
(I.Ziedonis)

“Tā par runāšanu caur saknēm saka Imants Ziedonis, un tāda vajadzība urda arī mani – runāt, noskaidrot un skaidroties savā piederībā un apziņā pašai. Cilvēks var iztikt bez pārtikas gana lielu laiku, bez ūdens mazāk, bet kādu laiku tomēr var, bez skābekļa cilvēks un viss dzīvais mirst jau pēc dažām minūtēm…Pasaules plaušas ir meži, meži pret kuriem izturamies ar gana lielu nevērību un bieži vien augstprātību. Latvija ir mežu zeme, mežsaimniecība, kādu to redzam reizēm raisa daudz jautājumi un lāgiem pat neizpratni un dusmas, raidījumu gaitā pacentīsimies rast atbildes uz mūs interesējošiem jautājumiem”, Dace dalās pārdomās.

Ar 9. augustu Kurzemes Radio ēterā izskan jauns un izzinošs raidījumu cikls ar mērķi skaidrot sabiedrībai Latvijas mežu apsaimniekošanas nozīmību un ilgtspējību. Kopā plānoti astoņi vērtīgi raidījumi, kuru galvenais vadmotīvs būs mežs, raidījumu vada Adelīna Anna Ziemele, producente Dace Blathena.

Latvijas meža nozares produkcija ir konkurētspējīga, ar augstu pievienoto vērtību un, lai saglabātu meža nozares attīstības procesu Latvijā, ir nepieciešams zinātniskais potenciāls un atbilstošs cilvēkresursu prasmju līmenis. Atsevišķi raidījuma cikli būs veltīti tēmai par izglītības ieguves iespējām Latvijā un ārpus tās, ar mērķi informēt un iedrošināt potenciālos meža īpašniekus un interesentus pievērst uzmanību Meža nozares profesijai. Kā arī apskatīsim Latvijas mežu faunas daudzveidību– kā saglabāt tajā dabīgu līdzsvaru. Runāsim par klimatisko apstākļu maiņa uz planētas un tās ietekmi uz meža kvalitāti. Un visbeidzot, kā ir ar cilvēka mijiedarbību ar kokiem – koki bez cilvēka var, bet cilvēks bez kokiem?

Dace Blathena stāsta: “Par manām personīgām attiecībām ar mežu – tā ir mūsu tautas svētnīca, dziednīca un patvērums vienlaikus. Uz mežu dodamies elpot svaigu gaisu, lasīt ogas un sēnes, mežs mums sniedz materiālu māju un mēbeļu būvei, malku apkurei, medījumi dāsni bagātina maltītes, mežā meklējam mierinājumu satraukumu brīžos un līdzsvaru domām un dvēselei, kad esam disharmonijā.”

Raidījuma ietvaros sarunāsimies ar nozari pārstāvošiem ekspertiem, speciālistiem un viedokļu līderiem, lai pēc iespējas plašāk atspoguļotu un skaidrotu nozares aktualitātes un problēmjautājumus. Raidījuma sarunās plānots iesaistīt praktizējošus AS “Latvijas Valsts Meži” pārstāvjus, mežu apsaimniekotājus, nozares zinātniekus, LLU mācībspēkus, Zemkopības ministrijas speciālistus, pārstāvjus no Dabas aizsardzības un citām saistītām organizācijām.

Pirmais raidījums izskanēs jau 9.augustā ar tēmu: Latvija – mežu zeme, meža teritorijas Latvijā, to daudzveidība un iedalījums.

Lai nodrošinātu klausītāju iesaisti satura veidošanā un izceltu sabiedrībā pastāvošos aktuālos nozares jautājumus, aktualitātes un rastu atbildes – aicināsim klausītājus raidījumu laikā uzdot jautājumu nozares ekspertiem, kā arī piedalīties aptaujā par aktuālo raidījuma tēmu Kurzemes Radio Instagram un Facebook platformās.

Raidījumu cikls “No saknēm līdz galotnei” Kurzemes Radio ēterā izskanēs katru otro otrdienu no plkst. 14:10 līdz plkst.15:00.

Raidījumu būs iespējams noklausīties arī arhīvā Kurzemes Radio mājaslapā www.kurzemesradio.lv. Informācijai par raidījumu tēmām un viesiem var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook lapā un mājaslapā.

Raidījumu klausies tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Projektu finansē “Valsts meža attīstības fonds”. Par raidījumu saturu atbild AS “Kurzemes Radio”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.