Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pabeigta Dobeles un apkārtnes slimnīcas internā bloka un rehabilitācijas nodaļas pārbūve

Otrdien, 6.septembrī, durvis vērs Dobeles un apkārtnes slimnīcas internais bloks un rehabilitācijas nodaļa, kuros veikta pārbūve un labiekārtošana, informēja Dobeles novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Internā bloka pārbūves darbi veikti stacionāra ēkas trešajā stāvā, kur atradās terapijas un neiroloģijas nodaļa. Pārbūvētas nodaļu starpsienas, izbūvētas inženierkomunikācijas, ventilācijas sistēmas, iebūvētas sienu konsoles, katrā palātā izveidots sanitārais mezgls un veikta telpu iekšējā apdare. Šobrīd internajā blokā izveidotas 24 palātas – 20 divvietīgas un četras vienvietīgas. Atsevišķām telpu grupām uzstādītas automātiski veramas durvis.

Pēc pārbūves visas izremontētās internā bloka telpas ir iekārtotas ar individuāli izgatavotām jaunām mēbelēm, 44 jaunām elektriski regulējamām pacientu gultām, pasīvajiem pretizgulējumu matračiem un pacientu skapīšiem ar pusdienu galda virsmu.

Rehabilitācijas nodaļas pārbūves darbi tika veikti diagnostikas ēkas pirmajā un otrajā stāvā. Pirmajā stāvā izbūvētas divas vingrošanas zāles, no kurām viena ir aprīkota ar slingu un tam nepieciešamo aprīkojumu, personāla atpūtas telpa, pacientu ģērbtuves. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens procedūru zonā izbūvēts bērnu baseins, skeleta zemūdens trakcijas baseins, ārstnieciskā pirts, izvietota jauna hidroterapijas vanna zemūdens masāžām, hidroterapijas vanna, kā arī virpuļvannas rokām, kājām, cirkulārā duša un šarko duša, kā arī izbūvēta atpūtas vieta pacientiem pēc ūdens procedūrām.

Rehabilitācijas nodaļas otrajā stāvā izbūvēta Bobota vingrošanas nodarbību zāle un bērnu vingrošanas zāle, fizikālās terapijas telpa, ozekerīta procedūras telpa, sāls pirts, inhalāciju telpa, audiologopēda, uztura speciālista, adatu terapeita, ergoterapeita, rehabilitologa un fizioterapeitu konsultāciju kabineti. 

Arī rehabilitācijas nodaļas izremontētās telpas iekārtotas ar individuāli izgatavotām jaunām mēbelēm un kabineti labiekārtoti ar 15 jaunām koka kušetēm un elektriskajiem masāžas galdiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpējoties par vides pieejamību, uz palātu un kabinetu numuriem ir uzraksti braila rakstā, gar koridoru sienām internajā blokā nostiprināti gari roku balsti, uz stikla durvīm un uz grīdas uzlīmētas labi pamanāmas durvju vērtnes atrašanās vietas vājredzīgajiem. Katrā pārbūvētajā kārtā ir izveidots sanitārais mezgls pacientiem ar īpašām vajadzībām.

Kopējās pārbūves un jauno iekārtu, mēbeļu izmaksas ir 2,3 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Finansējums projekta īstenošanai gūts no Eiropas Reģionālās Attīstības fonda, valsts budžeta un slimnīcas līdzfinansējuma.

Būvprojekta autors ir personu apvienība “Rem pro un sestais stils”, galvenais būvuzņēmējs – SIA “Aimasa”, bet būvuzraudzību veica SIA “RS Būvnieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīca” pilnībā pieder Dobeles novada pašvaldībai, tās pamatkapitāls ir 7,7 miljoni eiro. Slimnīcas apgrozījums 2021.gadā bija 8,75 miljoni eiro, peļņa – 0,77 miljoni eiro, liecina “firmas.lv” informācija.

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.