Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Padomi auto kopšanai ziemā: Kā saglabāt savu transportlīdzekli spēcīgu un izturīgu

Foto: unsplash.com

Šogad ziema mūs ir pamatīgi iepriecinājusi. Jau novembra vidū varējām baudīt baltu un sniegotu laiku. Taču tas, kas ir mūsu acīm tik tīkams, var radīt nopietnas sekas automašīnām. Par laimi – mūsdienās ir pieejami daudzi un dažādi risinājumi, kas palīdzēs tavam transportlīdzeklim būt spēcīgam un izturīgam.

Lūk, ieteikumi, ko ņemt vērā auto kopšanā ziemā. Ja sekosi šiem soļiem, tad varēsi nesatraukties par potenciāliem bojājumiem un savu drošību!

Neaizmirsti par ziemas riepām un regulārām pārbaudēm

Skaidrs, ka vissvarīgākais solis, lai sagatavotu savu auto ziemai, ir pārliecināties, ka tavam transportlīdzeklim ir uzliktas ziemas riepas. Kā zināms, Latvijas likumdošana nosaka, ka tām jābūt uzstādītām laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam.

Tas ir svarīgi ne tikai tavai, bet arī citu drošībai. Tikpat būtiski ir veikt regulāras pārbaudes savām riepām. Pārliecinies, ka tās ir labi piepumpētas un to protektors nav nodilis.

Atceries par auto mazgāšanu

Iestājoties gada aukstākajam laikam, uz ceļiem parādās sniegs, ledus, sāls un smiltis. Ņemot vērā, ka no tā nav iespējams izvairīties, daudzi auto īpašnieki pat nedomā par sava transportlīdzekļa mazgāšanu, jo uzskata, ka tas ir bezjēdzīgi. Tā ir milzu kļūda. Ja vēlies parūpēties par savu auto, ir svarīgi to regulāri mazgāt.

Ideālajā gadījumā nepieciešams veikt ne tikai vaskošanu, bet arī auto virsbūves pulēšanu. Auto detailing ir labs veids, kā atgriezt savu tansportlīdzekļa spīdumu un novērst jau iepriekš radušos skrāpējumus. Procesa laikā parasti uzklāj arī īpašus līdzekļus, kas novērš apkārtējās vides iedarbību un potenciālās sekas no sāļiem, ko kaisa uz ceļiem.

Pārbaudi eļļas līmeni

Lai tava automašīna ziemas sezonā darbotos labi, neaizmirsti pārbaudīt eļļas līmeni. Ja tas ir pārāk zems, vari sastapties ar dažādām problēmām. Tāpat ir būtiski, lai eļļai būtu atbilstoša konsistence. Mēs iesakām pārbaudīt sava transportlīdzekļa rokasgrāmatu, lai noskaidrotu, vai izmanto ieteicamo eļļas veidu.

Apskati logu tīrītājus

Runājot par drošību ziemas laikā, nevar nepieminēt logu tīrītājus. Nekas nevar būt sliktāks par vējstikla tīrītāju šķidrumu, kas nedarbojas zemā temperatūrā. Kad ārā ir auksts, ir svarīgi, lai šķidrums spētu novērst mazgāšanas sistēmas aizsalšanu.

Pirms dodies piedzīvojumā ar savu auto, pārbaudi, vai vējstikla tīrītāji ir labā darba stāvoklī! Ja tā nav, iegādājies jaunus.

Sagatavo somu ārkārtas gadījumiem

Pat ja esi labākais autobraucējs pasaulē, tu nekad nevari zināt, kas notiks uz ceļa. Ja ir vēla nakts un esi tālu no mājām, ne vienmēr ir iespēja tūliņ saņemt palīdzību. Tieši tāpēc ir tik vērtīgi izveidot ārkārtas somu, ko turēt savā transportlīdzekli. Tajā ieliec segu, lukturīti, pārtikas produktus ar ilgu derīguma termiņu, ūdeni, džemperi, lāpstu, smiltis vai sāli. Ja plāno doties ilgā braucienā, pārliecinies, ka tavs tālrunis ir uzlādēts.

Lukturu pulēšana – labākai redzamībai

Vēl viens solis, kā parūpēties par savu auto ziemas laikā, ir auto lukturu pulēšana. Līdzīgi kā auto virsbūve, arī lukturi bojājas apkārtējās vides iedarbības dēļ. Mitrums, sāls un smiltis ir vien daži faktori, kas var ietekmēt lukturu aizsargkārtu. Ziemas laikā daudzi neapzināti saskrāpē savas auto gaismas, tīrot nost sniegu vai mēģinot nokasīt ledu ar nekvalitatīvām slotiņām.

Tieši tāpēc atceries, ka virsbūves pulēšana nav vienīgā svarīgā darbība. Lukturu pulēšana nereti ir pat būtiskāka! Pie mums, “Baltic Detailing”, piedāvājam arī lukturu aplīmēšanu ar aizsargplēvi.

Ja vēlies sagatavot savu auto ziemai, mūsu pieredzējusī “Baltic Detailing” komanda labprāt palīdzēs! Auto virsbūves pulēšana, buktes likvidēšana un salona uzkopšana ir vien daži no pakalpojumiem, ko piedāvājam. Sazinies ar mums jau šodien!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.