Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Palielināta asistenta un pavadoņa pakalpojumu stundas likme

Turpmāk asistentu un pavadoņu atlīdzība būs ne mazāk kā 4,79 eiro par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu pirms nodokļu nomaksas, otrdien lēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šī gada 1.janvāra minimālā alga palielināta no 500 līdz 620 eiro, taču LM norāda, ka asistentu, pavadoņu un nepilngadīgu personu ar invaliditāti aprūpētāju minimālais atlīdzības apmērs patlaban nesasniedz minimālās mēneša darba algas apmēru. Šo cilvēku atlīdzības apmērs noteikts par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu, sasniedzot 608 eiro pie pilnas darba slodzes.

Labklājības ministre Evika Siliņa (JV) skaidroja, ka šobrīd atlīdzības paaugstinājums ir kā pagaidu risinājums līdz budžeta pieņemšanai, lai kompensētu minimālās algas pieaugumu. Līdztekus notiekošajās budžeta sarunās ir pieprasīts atlīdzības pieaugums asistentiem un pavadoņiem, lai cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams pakalpojums, tas būtu pieejams.

Vienlaikus valsts nodrošinātais finansējuma apmērs pašvaldības sociālajiem dienestiem par vienu asistenta pakalpojuma un pavadoņa pakalpojuma sniegšanas stundu būs 5,02 eiro, kas ietver arī administrēšanas izmaksas 0,23 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ir noteiktas aprūpes pakalpojuma nepilngadīgām personām ar invaliditāti minimālās vienas stundas izmaksas, kas nevar būt mazākas par valstī noteikto minimālo stundas likmi. Faktisko aprūpes pakalpojuma vienas stundas izmaksu noteikšana ir pašvaldību kompetencē.

Pieņemtie grozījumi paredz arī tehniskus precizējumus normā par transporta izdevumu kompensēšanas nosacījumiem, lai mainoties valsts pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai personām ar invaliditāti, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās, apmēram, nebūtu jāveic grozījumi arī noteikumos par asistenta pakalpojuma pašvaldībā nodrošināšanu.

Foto: pixabay.com

    Līdzīgi raksti

    Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

    Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

    Ar cieņu,
    ZZ.lv komanda.