Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pavasaris – laiks auto aprīkot ar vasaras riepām!

Vasaras riepas ir būtisks automašīnas aprīkojuma elements, kas nodrošina drošu un efektīvu braukšanu siltajos mēnešos. Vasaras riepas tiek speciāli izstrādātas, lai piedāvātu labāko veiktspēju karstā laikā, uz sausa vai slapja ceļa.

Vasaras riepas – specifikācijas

Vasaras riepas tiek izgatavotas no cietāka gumijas maisījuma, kas optimizēts darbībai augstākās temperatūrās. Šīs riepas ir paredzētas izmantošanai temperatūrā virs +7 grādiem pēc Celsija. Tām ir mazāk dziļš protektors nekā ziemas riepām, kas nodrošina labāku saķeri un stabilitāti uz sausa ceļa.

Kāpēc izvēlēties tieši vasaras riepas?

  • Vasaras riepu dizains un materiāli ir optimizēti sausiem ceļa apstākļiem, nodrošinot labāku vadāmību un īsāku bremzēšanas distanci;
  • Neraugoties uz to, ka vasaras riepas ir paredzētas sausiem apstākļiem, tās arī ļoti labi tiks galā ar lietus laikā radītajiem izaicinājumiem. Speciālais protektora dizains palīdz novērst akvaplanēšanu;
  • Cietāks gumijas maisījums neļauj riepai pārāk ātri nodilt, kas ir bieži sastopama problēma, braucot ar ziemas riepām vasarā.

Kad jāaprīko auto ar vasaras riepām?

Kaut gan saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem vasaras riepas var uzstādīt sākot ar 1.martu, riepu maiņu ir ieteicams veikt, kad pastāvīgā diennakts temperatūra pārsniedz +7 grādus pēc Celsija. Parasti Latvijā tas notiek ap aprīļa beigām vai maija sākumu, atkarībā no laika apstākļiem.

Kā pareizi rūpēties par vasaras riepām?

  • Regulāra spiediena pārbaude: Pareizs riepu spiediens ir svarīgs gan drošībai, gan riepu ilgmūžībai;
  • Riepu protektora dziļuma kontrole: Lai nodrošinātu maksimālu saķeri un drošību, protektora dziļumam jābūt vismaz 1.6 mm. Regulāri pārbaudiet riepu protektora dziļumu;
  • Riepu glabāšana: Kad vasaras riepas netiek izmantotas, tās jāglabā vēsā, tumšā un sausā vietā. Lai izvairītos no deformācijas, ieteicams tās uzglabāt uz riepu plaukta vai speciālā riepu maisā.

Vajadzīgas jaunas riepas? MMK Riepu Serviss pareizā izvēle!

Ja meklējat jaunas riepas, apskatiet MMK Riepu Serviss piedāvājumu. Riepu serviss tirgū ir kopš 2013. gada un piedāvā kvalitatīvas riepas no atzītākajiem ražotājiem. Šeit ir arī plašs papildu pakalpojumu klāsts, tostarp riepu montāža, balansēšanu, riepu glabāšana un savirzes regulēšana.

Ja Jums ir nepieciešama riepu montāža, šo pakalpojumu var ātri un vienkārši pieteikt zvanot vai caur mājas lapu www.mmkserviss.lv. Servisa pieredzējušie darbinieki parūpēsies par to, lai Jūsu auto būtu gatavs drošiem braucieniem vasaras sezonā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.