Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc Lielplatones grāmatas bibliotēkās stāv rindā

Novadpētnieka Jura Čuričeva nākamā grāmata top par Miezīti, kur autors vadījis bērnību un jaunību, bet apbalvojumu novadētnieks nupat saņēma par grāmatas “Lielplatone un tās apkārtne” izdošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Godinot izcilniekus Latvijas valsts 104. gadadienas priekšvakarā, Jelgavas novada dome atzinības rakstu pasniedza Lielplatones pagasta iedzīvotājam Jurim Čuričevam. Apkārtnes ļaudīm viņš ir pazīstams ne tikai kā dzejoļu autors un novadpētnieks, kuram var uzticēt savus dzīvesstāstus un pagātnes atmiņas, bet arī krāšņu mūrnieks. Pirms gada Lielplatonē tika atvērta Jura Čuričeva grāmata “Lielplatone un tās apkārtne”. Autors pats to ir izdevis simts eksemplāru tirāžā un bija domājis, ka ar to ieinteresēs tikai tuvākos un lielplatoniekus. Taču izskatās, ka darbs ir ieguvis plašāku cienītāju loku.

Par savu dzīvi Juris Čuričevs stāsta, ka ir dzimis 1956. gadā Tukumā. Pusgada vecumā ģimene pārcēlās uz Jelgavas nomali, kopsaimniecību “Miezīte”. Sākumā Juris ar māsu Dainu un vecākiem dzīvoja lauku mājās “Puķes”, kas atradās aiz Bemberiem. Pēc tam 4. līnijā un visbeidzot Miezītes ceļā, kur tēvs nopirka zemi. No bērnības Juris atceras govju dzīšanu ganos. Miezītē tāda bija katrā otrajā mājā. Uz Lielplatoni pārcēlies 28 gadu vecumā 1984. gadā, kad vēlējās sākt patstāvīgu dzīvi.

Visu rakstu lasiet 24. novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

JURIS ČURIČEVS topošās grāmatas par Miezīti atbalstītāju pulciņā: skolotāja Velta Gerharte no Pranku dzimtas (no kreisās), zootehniķe Vija Grundmane un dārzkope Dzidra Rūsa, bibliotēkas vadītāja Liene Vespere (aizmugurē).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.