Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pieprasītākās profesijas loģistikas nozarē

Loģistikas nozare ir populāra ar to, ka tajā darba iespējas var atrast gan pieredzējuši speciālisti, gan cilvēki bez iepriekšējas pieredzes. Tā ir nozare, kura regulāri attīstās un darba devēji meklē savā komandā jaunus cilvēkus. Iepazīsimies ar profesijām, kuras nozarē ir pieprasītākās! 

Noliktavas pārzinis

Noliktavas pārzinis parasti strādā mazumtirdzniecības, vairumtirdzniecības un ražotājuzņēmumu noliktavās. Darbinieka pienākumos ietilpst preču un produkcijas saņemšana, izvietošana, komplektēšana un izsniegšana, pieņemto preču atbilstības pārbaude pēc pavaddokumentiem, iekraušanas un izkraušanas darbu organizācija, inventarizācijas veikšana, kā arī pavaddokumentu noformēšana. 

Komplektētājs

Komplektētājs ir atbildīgs par preču izvietošanu un sagatavošanu pasūtījumu piegādei. Viņš strādā saskaņā ar precīziem norādījumiem, lai nodrošinātu, ka katra prece tiek pareizi iepakota un sagatavota nosūtīšanai. Šī profesija prasa uzmanības pievēršanu detaļām, precizitāti un fizisko izturību. 

Loģistikas speciālists

Loģistikas speciālists organizē preces piegādi un tās sakraušanu, izstrādā izdevīgu piegādes shēmu vajadzīgajā vietā, vajadzīgajā laikā, gādājot par to, lai viņa pārstāvētajam uzņēmumam tie būtu pēc iespējas finansiāli izdevīgāki. Šis speciālists arī analizē transporta pakalpojumu tirgu, veic aprēķinus, meklē drošus partnerus, koordinē darbības ar ražotājiem un tirgošanas nodaļām, kā arī ar noliktavu, un sagatavo muitas dokumentus.

Loģistikas speciālistiem ir plašas un labi apmaksātas darba iespējas uzņēmumos, kas nodarbojas ar loģistiku, starptautiskiem un nacionāliem kravu vai pasažieru pārvadājumiem, vairumtirdzniecību, mazumtirdzniecību, ražošanu un pakalpojumu sniegšanu, kā arī valsts un pašvaldību institūcijās. 

Autovadītājs

Autovadītājs ir nepieciešams, lai varētu veikt preču pārvadāšanu un nodrošināt piegādes ķēdes efektīvu darbību. Viņš ir atbildīgs par drošu un laikus veiktu preču piegādi noteiktajās vietās. 

Ražošanas darbinieks

Ražošanas darbinieks loģistikas uzņēmumā ir iesaistīts pašā loģistikas procesā. Viņš nodrošina, ka ražošanas aprīkojums un sistēmas darbojas efektīvi, veicot nepieciešamos uzlabojumus un apkopojot tehnisko informāciju. Šī profesija prasa izpratni par ražošanas procesiem un iemaņas darboties ar ražošanas aprīkojumu un tehnoloģijām. 

Darbs loģistikā ir daudzveidīgs un pieejams, taču, lai strādātu loģistikas jomā ir nepieciešams attīstīt gan tehniskās, gan sadarbības prasmes, lai veiksmīgi risinātu darba ikdienas izaicinājumus. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.