Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Policija reidā pārbauda elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājus; noteikumus pārkāpj katrs otrais braucējs

Jelgavas Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju nedēļas nogalē rīkoja velosipēdu un elektroskrejriteņu vadītāju kontroles reidu, kura laikā pārbaudīts 41 braucējs un konstatēta virkne pārkāpumu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reida laikā 15 nepilngadīgiem velosipēda un elektroskrejriteņa vadītājiem izteikts mutisks aizrādījums, jo viņi vadīja transportlīdzekli bez velosipēda vadītāja apliecības. Ceļu satiksmes likums paredz, ka piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu patstāvīgi personai vecumā no 10 līdz 17 gadiem ir atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, velosipēda vadīšanai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav nepieciešamas.

Savukārt piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai, kura nav sasniegusi 14 gadu vecumu, ir aizliegts. No 14 līdz 17 gadiem piedalīties satiksmē ar elektroskrejriteni personai atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Bet personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav nepieciešamas. Par iepriekš minēto noteikumu pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no divām līdz četrpadsmit naudas soda vienībām.

Konstatēti arī četri elektrovelosipēda un trīs elektroskrejriteņa vadītāji, kuri, pārkāpjot Ceļu satiksmes likumu, ar velosipēdu veda pasažierus. Par šāda veida pārkāpumiem personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no divām līdz četrpadsmit naudas soda vienībām. Šoreiz pieciem pilngadīgajiem vadītājiem par šo pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un piemērots sods. Savukārt pret diviem nepilngadīgajiem elektroskrejriteņa vadītājiem uzsākts administratīvā pārkāpuma process, un nepilngadīgo personu likumiskie pārstāvji uzaicināti ierasties policijā paskaidrojumu sniegšanai, informē Jelgavas Pašvaldības policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl trīs no velosipēda un elektroskrejriteņa vadītājiem bijuši alkohola reibumā, tādēļ nodoti Valsts policijai tālākai lietas izskatīšanai. Ceļu satiksmes likums paredz transportlīdzekļa vadīšanas aizliegumu, ja vadītājam alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, un par šo pārkāpumu piemēro naudas sodu un atņem transporta līdzekļa vadīšanas tiesības uz noteiktu laiku.

Pašvaldības policija aicina elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājus būt atbildīgiem, ievērot Ceļu satiksmes likumā noteiktos pienākumus, neapdraudēt apkārtējo un savu drošību.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.