Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Policists uzrunāja jauniešus dažas stundas pirms traģēdijas

Izdegušas svecītes un apsaluši ziedi uz autoceļa Dorupe–Līvbērze liecina par divu motociklu traģisko sadursmi. Tās rezultātā gāja bojā divi 16 un 17 gadu veci jaunieši, kas brauca ar šiem motocikliem. Satiksmes negadījums notika nomaļā vietā taisnē starp dzelzceļu un Tukuma šoseju Jelgavas novada Līvbērzes pagastā uz autoceļa V1076 Dorupe–Līvbērze 18. novembrī pulksten 2.10.

Abi bojāgājušie Līvbērzē bija pazīstami. Novērots, ka jaunieši ar motocikliem braukājušies bieži. Ne vienam vien radušās bažas par to, ka tādas izklaides ir bīstamas.

Līvbērzes pamatskolas direktore Daiga Podkalne teic, ka bojāgājušie nemācījās viņas vadītajā skolā, taču vairākiem pamatskolas vecāko klašu skolēniem bojāgājušie bija draugi. Tādēļ šajās klasēs tiek veiktas pārrunas par notikušo traģēdiju. Tiek arī apzināta vajadzība sniegt psiholoģisko palīdzību. Direktore piebilst, ka bojāgājušie bija tajā vecumā, kad daudzi jaunieši diemžēl riskē ar dzīvību un nedomā par savas rīcības sekām.

Agrākais Valsts policijas Jelgavas pārvaldes ceļu policijas vadītājs Andis Rozenbahs secina, ka traģiskā divu motociklu sadursme, iespējams, notika, pārgalvīgi mēģinot izpildīt kādu bīstamu triku, kam visdrīzāk bija arī skatītāji, filmētāji vai vismaz līdzzinātāji. “Tāpat vien motocikli uz plata ceļa nesaduras,” secina pieredzējušais pensionētais policijas virsnieks. Viņš piebilst, ka internetā iegādāties sporta motociklus nav nekādu ierobežojumu. To var izdarīt jebkurš, kam ir nauda. Attiecīgās braukšanas prasmes netiek prasītas.

A. Rozenbahs atceras, ka pirms diviem gadiem divu motociklu sadursme notika uz šaura meža ceļa Platones pagastā. Toreiz bojā gāja jaunietis, kurš, krītot no motocikla, atsitās pret koku. Savukārt Līvbērzē pirms gadiem divdesmit notika ceļu satiksmes negadījums, kad, jauniešiem pārgalvīgi vadot auto, tas līkumā no Bērzes tilta iekrita upē, kur divi jaunieši noslīka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.