Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sakopti vairāk nekā 100 putnu būrīši LVM dabas parkā Tērvetē

Jau vairāk nekā desmit gadus dabas parkā Tērvetē pavasarī notiek putnu būrīšu apsekošana, tīrīšana, bojāto putnu namiņu maiņa un jaunu uzstādīšana, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik gadu šo darbu veic parka vides izglītības speciālistes Inese Namniece un Ieva Jagučanska kopā ar vietējo skolu jauniešiem. Šogad 6. un 7. klašu skolēni un viņu pedagogi (Marija Pelnika, Irita Granauska, Daila Bērziņa un Evita Deičmane) no Augstkalnes pamatskolas un Annas Brigaderes pamatskolas apsekoja un sakopa teju visus – simtu piecus –  putnu namiņus. Divdesmit būrīši bija savu laiku nokalpojuši, to  vietā uzstādīja jaunus, ko marta nedēļas nogalēs bija uzmeistarojuši parka apmeklētāji Rūķu sētas darbnīcā.

Parka teritorijā izvietotajos putnu būrīšos pārsvarā dzīvo mušķērāji, zīlītes un dzilnīši. Skolēniem, veicot putnu būrīšu monitoringu, būru atpazīstamība atvieglo datu apkopošanu un vēsturiskās informācijas salīdzināšanu no gada gadā.

Katra putnu būrīšu apsekošanas talka izvēršas par interesantāko atradumu apspriešanu skolēnu vidū. Šogad atrastas ne tikai vecās putnu ligzdas, bet pat beigtas zīlītes. Kāpēc tā noticis? Vides izglītības speciālistes skolēniem skaidro, ka zīlītes, iespējams, ir pūcītes – bikšainā apoga – neapēstie krājumi. Savukārt citu būri par ērtu dzīvesvietu nolūkojušas peles, ierīkojot tur midzeni. Skolēni, apsekojot būrīšus, secinājuši, ka daudzas putnu mājas bojājis ne vien laika zobs, bet arī dižraibā dzeņa knābis – izkaltas paplašinātas skrejas, padarot būri mazajiem putniņiem ligzdošanai nepiemērotu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, iepriekšējā gadā paveikts vēl kāds vērtīgs darbs, sasniedzot putniem neaptveramas virsotnes –­ būru atrašanās vietas dabas parkā Tērvetē ievadītas LVM GEO datu slānī – AS „Latvijas valsts meži” izstrādātā lietotnē, kurā vienkopus ir pieejams visplašākais karšu un datu slāņu klāsts.

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.