Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saules paneļi – efektīvs ilgtermiņa ieguldījums

Lai samazinātu elektroenerģijas izmaksas un ietaupītu ilgtermiņā, daudzi savā nekustamajā īpašumā izvēlas uzstādīt saules paneļus. Tas ļauj arī palielināt īpašuma vērtību un parūpēties par vidi. Ko vēl jāzina par saules paneļiem, mēģināsim noskaidrot tālāk.

Saules paneļu darbības princips

Saules paneļi uztver saules enerģiju un pārvērš to elektriskajā strāvā, savukārt pēc tam tā tiek pārvērsta elektrībā, un to var izmantot mājsaimniecības vajadzībām.

Šodien ir pieejami vairāki saules paneļu veidi, un tos piedāvā dažādi ražotāji. Izvēloties saules paneļus, jāizvērtē vairāki aspekti, lai sākotnējais ieguldījums patiešām atmaksātos.

Paneļu iegādes un uzstādīšanas izmaksas

Būtisks aspekts, kas jāizvērtē, ir saules paneļu cena. Tā ir atkarīga no dažādiem faktoriem – piemēram, paneļu veida, jaudas un ražotāja. Lai arī sākotnējās izmaksas ir ievērojamas, pareizi izvēlēti saules paneļi atmaksājas apmēram 6 – 7 gadu laikā.

Jauda

Lai saules paneļu uzstādīšana patiešām atmaksātos, ir jāizvērtē tas, cik jaudīgi paneļi konkrētajā mājsaimniecībā ir nepieciešami.

Ja jauda būs pārāk maza, saules paneļi nespēs saražot visu vajadzīgo elektroenerģiju. Savukārt pārāk jaudīgi saules paneļi saražos vairāk nekā vajadzīgs – arī tas vairs nebūs izdevīgi.

Parametri

Jāņem vērā arī saules paneļu parametri – vai tiem pietiks vietas uz ēkas jumta? Lai arī saules paneļu uzstādīšana uz jumta ir tipisks risinājums, tos var uzstādīt arī uz zemes. Ja rodas šaubas par labāko risinājumu, konsultējieties ar speciālistiem.

Kvalitatīvi saules paneļi uzņēmumā “Baltijas Elektro Sabiedrība”

Vai ir pienācis laiks uzstādīt labus saules paneļus? Ieskatieties uzņēmuma “Baltijas Elektro Sabiedrība” piedāvājumā www.be.lv, kur atradīsiet risinājumus dažādām vajadzībām. Zinošie speciālisti uzklausīs Jūsu vajadzības un ieteiks labākos risinājumus.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kā arī vienīgais starptautiskais šāda veida uzņēmums valstī. Savā nozarē “Baltijas Elektro Sabiedrība” strādā jau 30 gadus, no tiem 25 ietilpstot Wurth grupā.

Uzņēmums nodrošina pārdomātus risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojumu izbūvei, ūdens apgādei un telekomunikācijām. Viena no jaunākajām uzņēmuma darbības sfērām ir saules paneļu uzstādīšana privātmājām, pašvaldību iestādēm un uzņēmumiem, kā arī saules parku ierīkošana.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.