Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Situācijas, kad uzņēmumam var palīdzēt parādu piedziņas pakalpojumi

Meklējot veidus, kā atgūt kavētus maksājumus no sarežģītiem klientiem, ir vairākas situācijas, kad var noderēt parādu piedziņas pakalpojumi. Kā zināt, kad ir īstais laiks piezvanīt šādu pakalpojumu sniedzējiem? Turpinājumā daži gadījumi, kad tā ir pareizā pieeja.

Nepietiekami iekšējie resursi

Nelielos uzņēmumos, kur ir mazāk darbinieku, var būt sarežģītāk risināt šo jautājumu tā, lai neciestu citi aktuālie darbi. Un bieži vien darbiniekam, kuram uzdots darbs, nav nepieciešamo prasmju, lai gūtu veiksmīgu rezultātu. Līdz ar to parādu piedziņas uzņēmuma pakalpojumi var būt izdevīgs risinājums.

Iepriekšējie mēģinājumi ir cietuši neveiksmi

Ja izmēģināts viss, kas bijis Jūsu spēkos, lai atgūtu parādu, bet rezultāta nav, tad, iespējams, pienācis laiks lūgt palīdzību. Pieredzējušiem speciālistiem ir visas vajadzīgās zināšanas, lai nonāktu pie laba rezultāta. Turklāt bieži vien vajadzīga tikai trešās puses iesaistīšanās, lai mudinātu klientu atmaksāt kavēto rēķinu.

Parāds nav apmaksāts ļoti ilgi

Statistika liecina – jo senāks parāds, jo grūtāk to atgūt. Arī šajā gadījumā labāk parādu atgūšanas procesu uzticēt profesionāļiem.

Debitors izvairās no komunikācijas

Ja klients izvairās no komunikācijas, var šķist, ka parāda atgūšana ir teju neiespējama. Parādu atgūšanas speciālisti ne tikai noskaidros debitora atrašanās vietu, bet arī piemeklēs tieši konkrētajai situācijai piemērotāko risinājumu. Viens no tādiem variantiem ir inkaso (parādu ārpustiesas atgūšana). Atsevišķos gadījumos var noderēt arī cesija – parāda pirkšana.

Debitors apstrīd rēķinu

Ja klients noliedz atbildību par parādu vai iesniedz sūdzību, cenšoties izvairīties no maksājuma veikšanas, parādu piedziņas firmas palīdzība var būt noderīga arī šajā gadījumā. Parādu atgūšanas aģentūra strādās kā starpnieks, lai saprastu iemeslus, kāpēc klients kavē maksājumu, kā arī piemeklējot efektīvāko risinājumu.

Īpaši grūts klients

Ir klienti kuri turpina solīt, ka samaksās un izmanto dažādus attaisnojumus, lai izvairītos no maksājuma. Ja Jūs pārāk daudz laika veltat vienam šādam klientam, apsveriet iespēju sadarboties ar parādu atgūšanas kompāniju. Tādā veidā Jūs ātrāk gūsiet vēlamo rezultātu, lieki netērējot laiku un citus resursus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.