Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēni svešvalodas eksāmena vietā varēs kārtot starptautiska institūta valodas pārbaudījumu

Skolēni svešvalodas eksāmena vietā varēs izvēlēties kārtot starptautiska testēšanas institūta valodas pārbaudījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas aicinājumu noteikt desmit institūciju pārbaudījumus kā alternatīvas svešvalodas eksāmenam.

Ir noteikts institūciju saraksts un to pārbaudījumi, ar kuriem var aizstāt svešvalodas eksāmenu. Tiesību akta projekta pielikumā ir iekļauti tikai to institūciju pārbaudījumi, kuri pārbauda valodas prasmes saskaņā ar Eiropas kopīgajām pamatnostādnēm valodu apguvei, atbilst savstarpēji salīdzināmām mācību programmām un atbilst vienādām kvalitātes prasībām.

Ņemot vērā, ka Ministru kabineta noteikumi nosaka izglītojamam atšķirīgus sasniedzamos rezultātus svešvalodā katrā mācību satura apguves līmenī, projekts paredz diferencēt arī minimālās prasības svešvalodas eksāmenu aizstāšanai ar institūciju pārbaudījumu, proti, optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmenu var aizstāt, ja institūcijas pārbaudījuma rezultāti ir pielīdzināti Eiropas kopīgajās pamatnostādnēs valodu apguvei noteiktajiem valodu prasmes līmeņiem un nav zemāki par B2 līmeni, savukārt augstākā mācību satura apguves līmeņa eksāmenu – C1 līmeni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Institūcijas pārbaudījumā iegūtais rezultāts būšot pielīdzināms svešvalodas eksāmena rezultātam, piemērojot attiecīgā valodas prasmes apguves līmeņa procentu robežpunktu statistisko vidējo vērtējumu eksāmenā, kas tiks noteikts pēc 2022./2023. mācību gada eksāmenu rezultātiem un ievadīts informācijas sistēmā.

Turpmāk skolēni varēs kārtot valodas eksāmenu noteiktās starptautiskās testēšanas institūcijās – “British Council, IDP: IELTS Australia and Cambridge English Language Assessment”, “Pearson PLC”, “Educational Testing Service”, “Cambridge English Language Assessment”, “Goethe Institut”, “TestDaF-Institut”, “Ständige Konferenz der Kultusminister der Länder in der Bundesrepublik Deutschland”, “Centre international d’études pédagogiques”, “European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages” un “PeopleCert Qualifications”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.