Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apgūts finansējums pagalmu labiekārtošanai

Asteru iela 10 pagalms

Pirmos trīs daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektu pieteikumus dzīvokļu īpašnieku kopības šogad iesniedza jau februāra beigās, tiklīdz tika izsludināta iespēja pieteikties Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumam pagalmu labiekārtošanai. Savukārt marta beigās atlikušajai šā gada finansējuma daļai nepilnu 3000 eiro apmērā pieteicās ceturtais pretendents. Līdz ar to šobrīd Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums 100 000 eiro apmērā jau ir apgūts, kopumā paredzot realizēt četrus pagalmu labiekārtošanas projektus par kopējo summu 155 084,34 eiro, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

26. februārī pieteikumu iesniedza Asteru ielas 8, Māras ielas 8 un Asteru ielas 10 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības, bet martā finansējuma apgūšanai pieteicās mājas Vīgriežu ielā 38 dzīvokļu īpašnieki.

Daudzdzīvokļu mājas pagalmā Asteru ielā 8 ar pašvaldības līdzfinansējumu paredzēts izbūvēt lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Kopējās projekta izmaksas ir 25 094,04 eiro, no tām pašvaldības līdzfinansējums 18 311,59 eiro.

Arī Māras ielas 8 iekšpagalma labiekārtošanas projektā plānots izbūvēt lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Kopējās projekta izmaksas ir 23 598,53 eiro, no tām pašvaldības līdzfinansējums 18 369,78 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt dzīvojamās mājas Asteru ielā 10 dzīvokļu īpašnieki iesniedza līdzfinansējuma pieprasījumu stāvlaukuma izbūvei un brauktuves seguma un ar to saistīto inženiertīklu (lietus ūdens novades) izbūvei. Kopējās projekta izmaksas ir 99 778,77 eiro, no tām pašvaldības līdzfinansējums – 60 321,66 eiro.

Visu šo labiekārtošanas projektu dzīvojamo māju pārvaldnieks ir SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”.

Pieteikums atlikušās naudas summas – 2996,97 eiro – apguvei tika saņemts 26. martā. To iesniedza DzĪKS “Varavīksne” apsaimniekotā daudzdzīvokļu māja Vīgriežu ielā 38 ar mērķi izbūvēt atkritumu konteineru novietošanas laukumu. Kopējās projekta izmaksas ir 6613 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka par daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanu lemj dzīvokļu īpašnieki. Programmā pašvaldība līdzfinansē līdz 50 procentiem no labiekārtošanas darbu izmaksām vai līdz 80 procentiem no slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes izbūves, pārbūves vai atjaunošanas izmaksām, bet nepārsniedzot 20 000 eiro vienai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai, vai ne vairāk kā 80 procentus no brauktuves (seguma konstrukcija, apmales) un ar to saistīto inženiertīklu (lietus ūdens kanalizācijas tīkli brauktuves daļai, pārējo inženiertīklu aku vāku regulēšana) izbūves, pārbūves vai atjaunošanas izmaksām, ja brauktuvi izmanto piekļuvei vienā no šādiem gadījumiem: citai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kopīgai atkritumu konteineru novietnei. Kad projekts realizēts, tiek atmaksāta pašvaldības līdzfinansējuma daļa.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.