Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolnieka Pētera gādībā daudzas mazas mutītes

Ar lielu atbildības sajūtu un nopietnību pret saviem trušiem un citiem dzīvniekiem izturas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolnieks Pēteris Endzelis, kuram kopā ar vecākiem Indru un Gunti pieder izbraukumu mini zoo Jelgavā. Kādā saulainā pavasarīgā dienā pirms Lieldienām pie Pētera ciemojās “Zemgales Ziņas”.

Šobrīd mini zoo dzīvo piecu šķirņu truši, kopskaitā ap 50, Latvijas cukurvistiņas ar savu gailīti, vairāku šķirņu kazas un aitas, kā arī Vjetnamas pundurcūku pārītis. Kā jau pavasarī, nesen sadzimuši gan kazlēni, gan jēriņi, daudzos būros pazib mazu trusēnu ļipiņas. Uz vietas apmeklētāji dzīvniekus apskatīt nevar, bet saimnieki dodas izbraukumos uz pilsētas svētkiem, gadatirgiem un citiem kupli apmeklētiem pasākumiem gan Jelgavā, gan tuvākās un tālākās pilsētās un pagastos, lai priecētu ar saviem mīluļiem.

Pēteris ir aktīvs jaunietis, kurš ārpus skolas dejo bērnu un jauniešu deju kolektīvā “Ieviņa” un trenējas vieglatlētikā Jelgavas novada Sporta centrā. Jau kopš bērnības viņam patīk veikt visādus ķīmijas eksperimentus un uzmeistarot interesantas lietas. Viņš brīvajā laikā gatavo visdažādākās ierīces un mehānismus, kas brauc, lido, šauj un citādi kust, un tas viss top galvenokārt no mājās pieejamām, bieži vien vairs nevajadzīgām lietām, piepērkot trūkstošās detaļas. Nesen tapis īpaši konstruēts arbalets, ko Pēteris demonstrē arī mums, kā arī dažādas mini raķetītes. Pētera aizraušanās ir arī daba, dzīvnieki, īpaši truši. Par trušiem un to kopšanu izlasītas vairākas grāmatas, arī angļu valodā.

“Viss sākās pirms trim gadiem, kad mamma pavasarī man nopirka pirmo Burgundas šķirnes trusenīti. Viņai drīz piedzima bērniņi, kurus pārdevu un par iegūto naudu nopirku atkal jaunus trušus,” lietišķi stāsta jaunietis. Tagad viņš savus šķirnes trušus regulāri tirgo vaislai un iegūto naudiņu netērē saldumiem vai citām lietām, bet iegulda ģimenes mini zoo attīstībā. Gandarījums par paveikto ir liels, jo rūpēties par dzīvniekiem nemaz nav tik viegli. Pēteris baro trušus divas reizes dienā – no rīta pirms skolas un vakarā. “Gadās jau reizes, kad aizguļos no rīta, un tad mamma aiziet pabarot un padzirdīt,” atzīstas Pēteris. Bet tādu reižu nav daudz.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.