Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Svarīgākie aspekti dārza tehnikas izvēlē

Kad tuvojas pavasaris, ikviens dārza saimnieks izvērtēt uzticamo palīgu – dārza tehnikas tehnisko stāvokli. Tas nepieciešams, lai saprastu, vai tā spēs veikt visus nepieciešamos dārza darbus arī gaidāmajā sezonā un neradīs papildu izdevumus. Ja tomēr nepieciešams iegādāties jaunas ierīces, nopietni jāapsver, ko iegādāties, lai dārza tehnika atvieglotu ikdienu.

Protams, rodas arī pārdomas – iegādāties jaunu vai lietotu dārza tehniku. Aplūkosim gan jaunas, gan lietotas tehnikas priekšrocības un trūkumus.

Funkciju daudzveidība

Izvēloties jaunākos modeļus, iespējams iegādāties modernāko dārza tehniku ar inovatīvām funkcijām. To nosaka mūsdienīgo tehnoloģiju straujā attīstība, jo ražotāji sacenšas savā starpā, radot arvien modernākus palīgus dārza darbiem.

Garantijas laiks

Iespējams, ka iegādājoties lietotu tehniku, tai būs beidzies garantijas laiks. Tas nozīmē, ka visi izdevumi, kas saistīti ar defektu novēršanu, būs jāsedz pašam saimniekam. Iegādājoties jaunu dārza tehniku, tai būs garantija, tiesa gan, darbojoties ar tehniku, ir jāievēro ražotāja norādījumi.

Iegādes iespējas

Pērkot jaunas preces, tā var būt arī iespēja iegādāties ar līzinga palīdzību, pirms tam gan būtu jāpārbauda sava kredītvēsture, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem. Izvēloties līzingu ir nopietni jāpievēršas budžeta plānošanai!

Nogādāšana uz mājām

Jāpadomā arī par šo aspektu, lai, piemēram, iegādājoties dārza traktoru, nav jātērē papildu līdzekļi tā nogādāšanai mājās. Nopietni uzņēmumi to izdarīs klienta vietā, nogādājot līdz pat mājas durvīm.

Visas šīs iespējas modernas dārza tehnikas iegādei piedāvā arī interneta veikals 220.lv. Veikala mājaslapā ir viegli atrast nepieciešamo, atliek vien izvēlēties īsto.

Ja vajadzīgs zāles pļāvējs

Ja nepieciešams jauns zāles pļāvējs, der padomāt par modernās tehnikas dažādajām iespējām. Jaunākās paaudzes zāles pļāvēji ir aprīkoti ar pašgājēja funkciju, kas atvieglo pļaušanas procesu.

Tāpat nepieciešams izvērtēt zāles pļāvēja darbības veidu – elektriskais vai benzīna tipa modelis. Skaidrs, ka elektrisko zāles pļāvēju var izvēlēties tikai tādā gadījumā, ja ir pieejama elektriskā strāva. Kā viens no šādu modeļu trūkumiem ir elektriskais vads, kas var traucēt darba procesā. Vadam ir jābūt pietiekoši garam un nepārtraukti jāseko līdzi tā atrašanās vietai. Ja pļaujamā platība ir liela, ieteicams iegādāties zāles pļāvēju – robotu vai dārza traktoru.

Mazā dārza traktora iegāde ir labs ilgtermiņa ieguldījums, kas palīdzēs ātrāk, vieglāk un efektīvāk veikt nepieciešamos dārza darbus. Jaunākās paaudzes zāles pļāvēji traktori pārsteidz ar funkcionalitāti un jaudu. Lai izvēlētos savam dārzam piemērotāko, modeļa tehniskajā specifikācijā jāizvērtē pļaušanas platuma iespējas, traktora korpusa materiāls, dzinējs un jauda, kā arī zāles savākšanas tilpums. Svarīga ir arī pļaušanas augstuma regulēšana un ražotāja norādītais ieteicamais pļaušanas laukums.

Lai darbs ritētu ātri un komfortabli, der izvērtēt arī traktora riteņus un ātruma iespējas. Iegādājoties arī piekabi, dārza traktors noderēs dažādu lietu un materiālu pārvadāšanai.

Risinājumi dzīvžoga kopšanai

Ja ir nepieciešama dzīvžoga kopšana, der padomāt arī par piederumiem, kas šos darbus spēs paveikt ātrāk un vienkāršāk. Tas var būt akumulatora trimmeris ar dzīvžoga šķēru funkciju vai akumulatora zāles/dzīvžoga šķēres. Izvēloties modeli ir nepieciešams pievērst uzmanību roktura funkcijām, uzgaļu garumam, norādītajam maksimālās griešanas biezumam, darba augstumam, spriegumam un, protams, svaram.

Ierīces svars ir ļoti nozīmīgs aspekts, lai darbu varētu veikt bez liekas piepūles Tāpat ir jāpievērš uzmanība tam, vai akumulatora lādētājs ir iekļauts komplektā, lai saņemot preci nerastos nevajadzīgi pārpratumi un lieki izdevumi.

Visbiežāk pircēji, izvēloties dārza tehniku, dod priekšroku pazīstamāko zīmolu ražojumiem. Tomēr der atcerēties, ka katram zīmolam ir produkcija dažādiem segmentiem, tas nozīmē, ka svarīgāk ir izvērtēt dārza tehnikas funkciju atbilstību.

Kad ir atrasts īstais palīgs, tomēr der salīdzināt cenu atšķirību dažādos veikalos, izvērtējot arī piegādes un līzinga nosacījumus (ja tas ir nepieciešams), tikai pēc tam veikt pirkumu. Iegādājoties kādu no precēm internetā, jāpārliecinās arī par interneta vietnes drošību un uzticamību.

Interneta veikalā 220.lv pieejami gan zāles pļāvēji, gan arī cita veida palīgi plašajā dārza darbiem. Tie ir arī kultivatori, aeratoti un zemes urbji, bet teritorijas sakopšanai noderēs lapu pūtēji vai slaucīšanas iekārtas. Piedāvājumā arī dārza tehnikas rezerves daļas.

Veiksmīgu izvēli!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.