Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Svarīgākie kritēriji vasaras riepu izvēlē

Pavasarī auto īpašnieki steidz savus spēkratus sagatavot siltajai sezonai. Viens no atbildīgākajiem uzdevumiem, kas jāpaveic, ir auto riepu maiņa. Ar vasaras riepām ir atļauts pārvietoties sākot no 1. marta, taču, lai braukšana būtu droša un komfortabla, riepu montāža ieteicama tad, kad vidējā gaisa temperatūra ir sasniegusi + 7 grādu atzīmi.

Pieejamas arī vissezonas riepas, ar ko iespējams braukt visa gada garumā, taču jārēķinās ar to, ka to veiktspēja nav tik laba kā tieši konkrētajai sezonai paredzētām riepām.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties vasaras riepas?

Ja tiek plānots izmantot iepriekšējās vasaras sezonas riepas, vispirms ir jāpārliecinās par to stāvokli. Jāatceras, ka minimālais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm. Tāpat ir jānovērtē derīguma termiņš – tas ir 5 – 6 gadi no riepu ražošanas brīža. Tas nozīmē to, ka pat tad, ja riepas vizuāli ir labā stāvoklī, ja tās ir vecākas par 5 gadiem, ar tām braukt vairs nevajadzētu.

Ja ir nepieciešamas jaunas vasaras riepas, jāņem vērā automašīnas veids, kā arī braukšanas paradumi.

Pievērsiet uzmanību arī riepu marķējumiem:

  • Saķeres indekss norāda, kāda ir auto vadāmība un bremzēšanas ceļš;
  • Rites pretestība sniedz priekšstatu par to, cik ekonomiska būs pārvietošanās ar auto;
  • Trokšņu līmenis tiek norādīts decibelos – jo zemāks tas ir, jo pārvietošanās ar auto komfortablāka;
  • Slodzes indekss norāda maksimālo slodzi, ko riepa var turēt;
  • Ātruma indekss norāda maksimālo ātrumu, ar kādu braucot riepa var pilnvērtīgi izturēt slodzi.

Izvērtējiet savas vajadzības, lai izvēlētos piemērotāko risinājumu. Jautājumu gadījumā vienmēr konsultējieties ar zinošu speciālistu.

Kur iegādāties riepas?

Laba vieta, kur iegādāties vasaras riepas, ir riepu serviss. Tur ir pieejama arī riepu montāža un balansēšana. Labs un gadu laikā pārbaudīts ir MMK Riepu Serviss. Tā piedāvājumā noteikti varēsiet atrast savām vajadzībām piemērotas riepas. Riepu serviss piedāvā arī dažādus pakalpojumus – piedāvājumā riepu montāža, balansēšana un citi pakalpojumi, kas ļaus auto sagatavot drošiem un ērtiem braucieniem vasaras sezonā. Ieskatieties MMK Riepu Serviss mājas lapā www.mmkserviss.lv un izvēlieties labāko risinājumu savai automašīnai!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.