Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par valsts apmaksātu darbnespējas lapu personām ar invaliditāti

Sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” uzsākta parakstu vākšana par valsts apmaksātu darbnespējas lapu personām ar invaliditāti, aģentūru LETA informēja Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Vera Semjonova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka Latvijā personas ar invaliditāti samērā slikti iekļaujas darba tirgū. Viens no iemesliem ir tāds, ka darba devēji diezgan nelabprāt ņem darbā personas ar invaliditāti, jo mēdz gadīties, ka persona ar invaliditāti bieži slimo.

Pašlaik darbnespējas lapas A apmaksu līdz pirmajām deviņām dienām veic darba devējs.

Iniciatīvas autore uzsver, ka, lai sekmētu darba devēju interesi vairāk pieņemt darbā personas ar invaliditāti, tiek ierosināts, ka personām ar jebkuras grupas invaliditāti darbnespējas lapas jau no pirmās dienas apmaksā nevis darba devējs, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra jeb valsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādam risinājumam piekrītot arī darba devēju pārstāvji. Piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes ekspertu Pēteris Leiškalns uzskatot, ka, ja cilvēks bieži slimo, viņu ir neizdevīgi nodarbināt, ja par prombūtni maksā darba devējs. Viņa vērtējumā, par slimības dienām par personām ar invaliditāti būtu jāmaksā uzreiz no valsts sociālās apdrošināšanas budžeta.

Semjonova norāda – ja tiks īstenota šāda iniciatīva, darba devējiem Latvijā būs lielāka motivācija pieņemt darbā personas ar invaliditāti, un vairāk personu ar invaliditāti darbspējīgā vecumā atradīs sev darbu.

Patlaban iniciatīvu parakstījuši 100 cilvēki.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.