Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai dārgs kafijas automāts nozīmē labāku kafiju?

Aplūkojot pārdošanā esošos kafijas automātos secinām, ka pieejams neticami liels klāsts, tai skaitā izcenojuma ziņā.

Kvalitatīvs kafijas automāts var būt dārgs vai lēts.Ja vēlaties jaunu kafijas automātu, iespējams iegādāties to par 50 EUR un pat par 10 000 EUR, un pat vairāk. Tomēr svarīgi saprast – vai dārgāks vienmēr nozīmē labāku?

Mūsdienās ir tik daudz iespēju, sākot no maza un kompakta kafijas automāta mājai vai birojam un beidzot ar tādiem modeļiem, kurus varētu redzēt vietējā kafejnīcā.

Šajā rakstā aplūkosim dažus interesantus kafijas automātu elementus un to, cik daudz derētu atlicināt pienācīga kafijas automāta iegādei. Vai tā ir taisnība, ka, iztērējot vairāk par dārgu kafijas automātu, kafija būs labāka?

Īsā atbilde ir “nē”. Dārgs kafijas automāts negarantē gardas kafijas tasi, tomēr ne visi kafijas automāti ir vienādi. Nav šaubu, ka cilvēki ar lielāku budžetu var iegādāties izcilu kafijas automātu.

asociatīvais foto (pexels.com)

Kāpēc dārgs kafijas automāts negarantē lielisku rezultātu

Lieliskas kafijas tases pagatavošanas māksla līdzinās jauna hobija apgūšanai, līdzīgi fotografēšanai. Mēs visi zinām cilvēkus, kuriem ir lieliska kamera, par kuru viņi ir iztērējuši daudz naudas, taču viņi to neprot pilnvērtīgi izmantot.

Patiesībā daži no dārgākajiem pieejamajiem automātiem ir izgatavoti, paturot prātā baristas – kafijas meistarus. Ja neesat īpaši apmācīts lietot šādu automātu, no tā negūsiet maksimālu rezultātu.

Kafijas automāti var būt dārgi dažādu iemeslu dēļ, piemēram:

● Pilnīgi jauns modelis. Līdzīgi kā cita tehnika, kad kafijas automāts pirmo reizi tiek palaists tirdzniecībā, ap to parasti sākumā ir ažiotāža, kuras ietekmē cena var būt augstāka.

● Tam var būt tādas luksusa funkcijas kā vizuālais interfeiss, Bluetooth un citas funkcijas. Visas šīs papildu funkcijas ir ērtas, taču tām nav nekādas ietekmes uz kafijas garšu. Varbūt ar to palīdzību iespējams automātiski pagatavot kafiju noteiktā laikā, taču tas nenozīmē, ka tā garšos labāk, ja par šādu funkciju maksāsiet lielāku cenu.

● Automāts var būt liels. Ar “lielu” šeit domāta kapacitāti – iespēju pagatavot daudz dzērienu vienlaikus, piemēram, profesionālus espresso kafijas automātus, ko redzēsit kafejnīcā.

Tātad ne visi kafijas automāta dārguma iemesli ir saistīti ar kafijas garšu.

Tomēr nebūtu godīgi apgalvot, ka nav nekādas saistības starp iegūtās kafijas garšu un cenu, ko maksājat par savu automātu.

asociatīvais foto (pexels.com)

Kafijas īpašības, uz kurām nevajadzētu taupīt

Ir daudz iemeslu, kāpēc derētu apsvērt iespēju iztērēt nedaudz vairāk par savu kafijas automātu.

Jums nebūt nav jāiztērē visi iekrājumi, taču derētu pārliecinieties, ka par savu naudu saņemat vislabāko iespējamo, neatkarīgi no tā, vai izvēlēsieties Nespresso kafijas kapsulu automātu, pilnvērtīgu espresso automātu vai kafijas automātu, kurš iekļauj pagatavošanu no pupiņām līdz kūpošai tasei.

Lai baudītu vislabāko iespējamo kafiju, apsveriet iespēju investēt nedaudz vairāk:

  • Labās dzirnaviņās. Bez pareizi, svaigi maltas kafijas, kas ir piemērota izvēlētajam pagatavošanas procesam, ir maz ticams, ka izgūsit visu garšu, ko satur pupiņas.
  • Kvalitatīvās kafijas pupiņās. Protams, šim faktoram nav nekāda sakara ar kafijas automātu, bet tas ir būtisks. Ja nav labu kafijas pupiņu, Jūs varētu gatavot visdārgākajā automātā pasaulē, un dzēriens joprojām garšotu slikti.
  • Iecienītākajai pagatavošanas metodei. Ikvienam priekšstats par “labāko” kafiju ir nedaudz atšķirīgs. Ļoti svarīgi būtu pārliecināties, ka izvēlētais kafijas automāts ir piemērots vēlamajam dzēriena veidam. Ja Jums garšo filtrēta kafija, Jums ir paveicies, jo šie kafijas automāti ir diezgan pieejami cenas ziņā, tomēr, ja vēlaties barista stila dzērienus, piemēram, latte un macchiato, ir vērts tērēt nedaudz vairāk par kafijas automātu.

Daži no pieejamajiem kafijas automātiem ir lieliska cenas un kvalitātes kombinācija. Tajos varēsiet atrast iestatījumus, kas ļauj pagatavot lielisku espresso vai filtrēto kafiju, netērējot pārāk daudz naudas. Tā kā tirgū ir daudz konkurējošu zīmolu, šķiet, ka arī budžeta modeļi kļūst labāki.

Secinājumi

Kafijas automāta iegāde līdzinās automašīnas iegādei. Lai nokļūtu no punkta A uz punktu B, Jums nav jāiegādājas visdārgākais automāts, taču Jūs noteikti vēlaties kaut ko uzticamu un kvalitatīvu.

Tāpat, ja nezināt, kā pareizi aparātu izmantot, Jūs negūsiet vēlamos rezultātus. Labs kafijas automāts ir tikai instruments, un dzēriena kvalitāte ir atkarīga no Jums.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.