Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai elektriskās zobu birstes ir labākas par manuālajām?

Katra cilvēka mutes veselības vajadzības ir atšķirīgas. Izvēloties sev piemērotu zobu birsti, var ievērojami uzlabot mutes dobuma kopšanas pieredzi un uzlabot mutes veselību. Breketes, aplikuma veidošanās, jutīgi zobi? Jums ir nepieciešama zobu birste, kas ir pielāgota jūsu īpašajām vajadzībām. Vai nezināt, kur sākt? Zobārstniecības klīnika www.primedental.lv dalās padomos, kā izvēlēties piemērotāku zobu birsti.

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo zobu birsti?

Kvalitatīva zobu birste ir labas ikdienas zobu kopšanas rutīnas pamatā. Izmantojot pareizo zobu birsti, tiks nodrošināta vispilnīgākā zobu kopšana un jūsu zobi un smaganas būs veseli ilgtermiņā. Vissvarīgākais ir saprast, ka ne visas zobu birstes ir vienādas – jo dažādiem cilvēkiem ir dažādas vajadzības un vēlmes.

Jūsu zobārsts var ieteikt vislabāko instrumentu, kas pielāgots jūsu mutes dobuma stāvoklim. Bet vispārīgi runājot, jūsu mutes dobuma aprūpes speciālists var ieteikt lietot zobu suku ar mīkstiem sariņiem maigākai tīrīšanai.

Ja jums ir veseli zobi un smaganas un vēlaties efektīvi pārvaldīt aplikumu, varat apsvērt mīkstus sarus ar īpaši plāniem galiem (konusveida), lai dziļi notīrītu zem smaganu līnijas un starp zobiem.

Elektriskās un manuālās zobu birstes

Mūžsenais jautājums: vai man izmantot manuālo vai elektrisko zobu birsti? Katram ir daudz plusi un mīnusi. Ja jums ir ierobežota roku veiklība (to bieži novēro cilvēkiem ar invaliditāti vai cilvēkiem ar artrītu), elektriskās zobu birstes var palīdzēt noņemt aplikumu no zobiem. Daudzi ir aprīkoti ar taimeriem, lai nodrošinātu, ka jūs tīrāt zobus divas minūtes. Dažām elektriskajām zobu birstēm ir arī sensori, kas informē, ja tīrāt zobus pārāk smagi var sabojājat emalju.

Efektivitāte

Visticamāk, ka ar elektriskajām zobu birstēm jūs noņemsiet vairāk aplikuma no grūti sasniedzamām vietām, kas ir svārstīgo kustību rezultāts. Tomēr ar pareizu tehniku manuālās zobu birstes var būt tikpat efektīvas.

Turklāt tie, kuriem ir jutīgi zobi (vai tie, kuri tīra zobus pārāk spēcīgi, piemēram, steidzas vai ir saspringti), var tikai iegūt no specializētiem elektrisko zobu biršu režīmiem, kas rada mazāku spiedienu uz zobiem. Šādas zobu birstes vizuāli parāda, cik lielu spiedienu jūs veicat tīrot zobus.

Elektriskās zobu birstes neaizstāj zobu diegu, neskatoties uz to spēju noņemt vairāk aplikuma. Abas zobu birstes var būt vienlīdz efektīvas, ja izmantojat pareizo tehniku un tīrāt zobus divas reizes dienā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.