Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai vērts apsvērt zobu implantus

Zobu implanti ir lielisks risinājums, lai novērstu nepilnības smaidā. Tos izmanto zobu zaudēšanas gadījumā. Ar pielāgotu toni un formu pārējiem zobiem. Ja trūkst zobi, žokļa anatomija sāk izmainīties un izveidojas nepareizs sakodiens. Kad dabīgais zobs zaudēts, ir jācenšas pēc iespējas ātrāk ievietot implantu.

Kas ir zobu implanti?

Zobu implanti aizstāj dabisku zobu gan funkcionalitātē, gan izskatā. Žokļa kaulā tiek ievietots implantāts – titāna skrūve, kuras mērķis ir imitēt zoba sakni. Pēc 2-4 mēnešiem augšžoklī un 4-6 apakšžoklī implantāts ir ieaudzis, tad virs smaganas tiek veidots zoba kronis, kas estētiskā un funkcionalitātē ir kā dabīgais zobs. Pozitīvi ir tas, ka visas procedūras laikā nebūs nepieciešams slīpēt blakusesošo dabīgo zobu emalju, tā būs ātra un nesāpīga, jo tiek veikta lokālā infiltrācijas anestēzijā.

Kā sagatavoties implantēšanai?

Ceļš uz ideālo smaidu sākas ar zobārsta konsultāciju, kurā tiks veikta pilna mutes dobuma apskate. Lai zobārsts izprastu kāda ir žokļa anatomija un zobu stāvoklis, pacients saņem nosūtījumu uz 3D rentgenu. Izmērot kaula apjomu dažādās plaknēs, tas palīdz izvērtēt kāds būs implanta garums, forma un diametrs. Zobārsts sniegs informāciju par operācijas norises gaitu un sniegs ieteikumus, kā veiksmīgāk aizvadīt atveseļošanās periodu.

Kas jāievēro pēc operācijas?

Šuves tiks noņemtas pēc 1 nedēļas. Nedrīkst ēst un dzert 2 stundas pēc operācijas, aptuveni 2 nedēļas pēc operācijas jāizvairās no pirts apmeklējuma, caurvēja, alkohola lietošanas. Jālieto zobārsta noteiktie antibakteriālie, prettūskas un pretsāpju līdzekļi. Normālas pēcoperācijas parādības ir tūska, paaugstināta ķermeņa temperatūra, apgrūtināta rīšana, sacietējumi žoklī vēl aptuveni turpmāko mēnesi u. c.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība (vairāk par zobārstniecību lasiet šeit) praktizējas arī implantu ievietošanā. Izmantojot Šveices un Vācijas ražotāju zobu implantus, zobārstiem tiek nodrošināti augstas kvalitātes materiāli, lai pacientiem sniegtu labāko sasniedzamo rezultātu. Ievērojot pilnvērtīgu mutes higiēnu, zobu implanti pildīs savu funkciju vēl daudzus gadus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.