Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai zobu implanti ir palikuši izturīgāki?

Mūsdienās zobu implanti ir ļoti augstā vērtē. Tam ir labs iemesls – tie izskatās, pieguļ un pēc sajūtas ir kā īsti zobi, tie nodrošina visas dabisko zobu funkcijas, atjaunojot veselīgu runu, sakodienu un košļāšanas funkciju. Lielākā daļa cilvēku zina, ka implanti ir drošs veids, kā efektīvi atjaunot smaidu un aizsargāt žokļa kaulu blīvumu. Zobu implantiem jāpilda sava funkcija ilgtermiņā.

Cik izturīgi ir zobu implanti?

Zobu implanti ir izgatavoti no trim daļām: balsta (abatmenta), titāna skrūves un protēzes kroņa. Speciālists ievieto zobu implanta skrūvi žokļa kaulā un tas darbojas kā vainaga sakne. Tas ir kā aizstājēj zobs un vairumā gadījumu neviens nevarēs pateikt, ka tas nav dabisks zobs. Pēc operācijas žokļa kauls sadzīst, lai nofiksētu titāna zobu implanta skrūvi. Tā kā kauls ir savienots ar skrūvi, aizstājēj zobam ir vēl lielāka izturība nekā dabiskajam zobam.

Gan skrūve, gan balsts ir no titāna, kas ir viens no izturīgākajiem pieejamajiem metāliem. Tas ir sakausējums, ko neskar korozija, ļaujot tam kļūt par piemērotu metālu implantiem. Vēl labāk, ka tas var osseointegrēties (ieaugt) kaulā. Zobu titāna papildu priekšrocība ir tā, ka tas ir bioloģiski saderīgs ar cilvēka audiem.

Implantus neskar kariess

Īstie zobi var ciest no bojāšanās. Mutē esošie cukuri savienojas ar baktērijām, veidojot skābes. Šīs skābes iedarbojas uz zobu emalju, vājinot zobus un izraisot zobu bojāšanos un kariesu. Ja kariess netiek laicīgi ārstēts, tas bieži noved līdz zoba zudumam. Implanti nebojājas kariesa dēļ, jo titāns ir drošs mutē esošajām skābēm. Var teikt, ka vairumā gadījumu implanti ir pat izturīgāki nekā dabiskie zobi.

Izturība

Titāns ir ļoti izturīgs. Skrūve un abatments ir pat stiprāki nekā dabiskās zobu saknes. Tomēr problēmas var rasties ar keramikas vainagu. Keramika ir īpaši izturīga, taču tā nav izturīgāka par īstu zobu. Tāpat kā nolūzt var īstais zobs, tā var nolūzt vai saplaisāt keramikas zobu implanta vainags. Par laimi, nomaiņa ir daudz vienkāršāka, nekā dabiskā zoba nomaiņa.

Saudzīgi rūpējoties, zobu implanti kalpos ilgu laiku, līdz pat 30 gadiem. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā arī zobu implantēšanu, lai ikvienam palīdzētu iegūt skaistu smaidu ar mūsdienīgu un drošu zobu aizstāšanas metodi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.