Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vasaras riepas – labākā un drošākā izvēle siltajai sezonai

Taupības nolūkos un citu iemeslu dēļ daudzi autovadītāji siltajā sezonā neizmanto vasaras riepas, bet gan turpina braukt ar ziemas riepām vai arī lieto vissezonas riepas. Likumdošana to neaizliedz darīt, bet no drošības viedokļa tas nav labākais lēmums, jo tieši vasaras riepas ir tās, kuras spēj nodrošināt reālajiem laika apstākļiem vislabāko saķeri, vadāmību un bremzēšanas apstākļus. 

Ziemas riepas vasarā ir nedrošas

Ziemas riepu protektors izgatavots no daudz mīkstākas gumijas nekā vasaras riepām. Ja aukstā laikā tā ir priekšrocība, tad siltā laikā šādas riepas kļūst grūtāk vadāmas un neprecīzākas. Braucot vasarā ar ziemas riepām, jārēķinās, ka drošība uz ceļa ir samazināta, jo šādas riepas ir ar mazāku vilces spēju gan uz sausa, gan slapja asfalta. Kā arī ir samazināta bremzēšanas efektivitāte. Vasarā viens no draudiem uz ceļa ir arī akvaplanēšana, no kuras var pasargāt kvalitatīvas vasaras riepas ar pielāgotu protektora zīmējumu. Braucot ar ziemas riepām, ir daudz augstāka iespēja, ka var nākties piedzīvot šo bīstamo situāciju uz ceļa un zaudēt kontroli pār auto. Vēl jāatceras, ka ziemas riepas karstā laikā dilst ļoti ātri, tāpēc siltajā sezonā tiks zaudēts daudz vairāk protektora atlikuma nekā, ja brauktu ar vasaras riepām, līdz ar to riepu kalpošanas laiks strauji sarūk.

Jāatgādina, ka laika posmā no 1. maija līdz 1. oktobrim ir aizliegts izmantot riepas ar radzēm, tāpēc, ja ziemas sezonai tikušas izmantota šādas paaugstinātas saķeres riepas, tad ar tām vasarā gan nevarēs braukt.

Vissezonas riepas – kompromiss noteiktiem apstākļiem

Vissezonas riepas ir kaut kas starp ziemas un vasaras riepām, bet tās nesasniedz ne vienu, ne otru labākās īpašības un veiktspēju apgrūtinošos apstākļos. Vasarā tās var būt pietiekami labas, bet to sniegums un drošības līmenis, piemēram, lietū vai īpaši karstā laikā nevarēs līdzināties kvalitatīvām vasaras riepām. Šādas riepas varētu izvēlēties, ja ikdienā ar auto pārvietojas reti, ja brauc pa labi uzturētu ceļa segumu un nepiekopj dinamisku auto vadīšanas stilu. Kvalitatīvas vissezonas riepas, protams būs labāks un drošāks risinājums vasarai, nekā vecās un gandrīz jau nobrauktas ziemas riepas. Tāpat vissezonas riepas ir pietiekami labs kompromiss, ja nepieciešamas riepas īslaicīgai lietošanai pavasara vai rudens apstākļos, kad ir mainīgi laikapstākļi. Jāatceras, ka vissezonas riepām spēkā ir tie paši protektora minimālie rādītāji, kas vasaras un ziemas riepām, tāpēc jāseko līdzi to stāvoklim.

Pirkt jaunas vai lietotas riepas?

Pirms katras riepu maiņas un jaunas sezonas autovadītājiem ir aktuāla vēl viena dilemma – pirkt jaunas vai lietotas riepas? Vēlme ietaupīt līdzekļus, protams, liek sliekties par labu lietotām riepām. Bet jaunas riepas ir labs un drošs ieguldījums vairākām sezonām. Tas ar nosacījumu, ka izvēlas uzticama zīmola kvalitatīvas riepas. Lai izšķirtos, kas labāk – jaunas vai lietotas riepas – jāskatās situācija kopumā un jānovērtē riepu zīmols, modelis, stāvoklis, uzglabāšanas apstākļi un citi faktori. Var gadīties, ka jaunas vasaras riepas no nezināma ražotāja ir sliktāka izvēle par uzticama zīmola lietotām riepām, kas izmantotas saudzīgi un uzglabātas atbilstošos apstākļos. Pērkot lietotas riepas, vienmēr jānovērtē to stāvoklis, kā arī jāpievērš uzmanība ražošanas gadam. Ja riepas ir vecākas par pieciem gadiem, tad jāuzmanās, jo to kvalitātē jau var būt ievērojami samazinājusies. Pērkot jaunas riepas, bonuss ir tas, ka parasti pieejama ražotāja garantija, kas ļauj apmainīt riepas, ja ir defekts. 

Kur iegādāties labas vasaras riepas?

“Riepu Garāža” ir viens no vadošajiem jaunu un lietotu riepu mazumtirgotājiem Latvijā, kas nodrošina plašu izvēli visās cenu kategorijās. Izvēlei pieejamas vasaras riepas no populārākajiem un uzticamākajiem ražotājiem – Continental, Bridgestone, Michelin, Hankook, Pirelli, Sailun, Good Year, Kormoran, Laufenn, Dunlop, Altenzo u. c. Preču sortiments “Riepu Garāžas” servisos un interneta veikalā veidots, lai ikviens varētu atrast savām vajadzībām un auto modelim piemērotas riepas, kas uzticami kalpos vairākas sezonas.

Vasaras riepas var apskatīt un izvēlēties klātienē jebkurā no “Riepu Garāžas” riepu servisiem Rīgā. Tāpat ērti un ātri iepirkties var arī interneta veikalā, kur savam auto piemērotāko riepu atlasi iespējams veikt pēc dažādiem kritērijiem – diametra, augstuma, platuma, zīmola, riepu stāvokļa un citiem parametriem. Ja nepieciešams, pieredzējuši speciālisti konsultēs un palīdzēs izvēlēties piemērotākās vasaras riepas katram auto.

Apskatiet plašo vasaras riepu klāstu un izvēlieties īstās e-veikalā riepugaraza.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.