Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zobu protezēšana uz implantiem – moderns veids smaida atjaunošanai

Zobu trūkums ir nepatīkama problēma, ar kuru saskaras daudzi cilvēki ne tikai senioru vecumā, bet arī citos dzīves posmos. Vienu vai vairākus zobus zaudēt var gan traumu rezultātā, gan tāpēc, ka bijusi nepietiekama zobu kopšana un ārstēšana. Tāpat zobu iztrūkums var būt saistīts arī iedzimtām problēmām. Jebkurā gadījumā ikviens, kurš saskaras ar šādu problēmu un izjūt tās negatīvo ietekmi uz dzīves kvalitāti, noteikti vēlas aizvietot trūkstošos zobus un atgūt skaistu smaidu.

Zobu protezēšana ir ikvienam pieejams risinājums, kas ļauj ātri un efektīvi aizvietot trūkstošos zobus. Bet viena no modernākajām metodēm ir zobu protezēšana uz implantiem – titāna skrūvēm, kas ievietotas žokļa kaulā. Šāda zobu protezēšana cenas ziņā gan ir dārgāka nekā klasiskā protezēšana, bet tās ieguvumi ir ļoti būtiski gan funkcionālā, gan estētiskā ziņā.

Dabīga zoba analogs, kuru nevar atšķirt

Zobu protēzes, kuras veido uz implantiem jeb titāna sakausējuma skrūvēm, izskatās kā dabīgā zoba analogs. Nezinātājs nepamanīs atšķirību no īstajiem zobiem. Līdzvērtīgs dabiskajiem zobiem ir ne tikai vizuālais, bet arī funkcionālais rezultāts. Pacienti, kuriem ievietoti zobu implanti un uz tiem izveidotas zobu restaurācijas, ikdienā mēdz pat aizmirst, ka mutē visi nav savi īstie zobi. Droši var smaidīt, ēst un justies brīvi, jo šādas zobu restaurācijas izskatās dabiskas, neizceļas, kā arī nevar nejauši izkustēties, liekot justies neveikli kolēģu, draugu vai ģimenes lokā.

Risinājumi vienam zobam un zobu grupām

Izmantojot implantus kā stabilu bāzi, uz tiem iespējams izveidot dažādas zobu restaurācijas atbilstoši katra pacienta situācijai. Tas var būt gan viens zoba kronis, gan norobežotas un nenorobežotas zobu grupas, kuras balsta uz vairākām titāna skrūvēm. Uz implantiem iespējams balstīt arī izņemamās zobu protēzes, kas paredzētas pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Ārstniecības un zobu aizvietošanas plānu var būt tiešām daudz, tos iespējams pielāgot katra pacienta vajadzībām, kā arī atrast efektīvākos un estētiskākos risinājumus.

Netiek noslogoti blakus zobi

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc ieteicams apsvērt zobu protezēšanu uz implantiem, ir iespēja izvairīties no vajadzības izmantot blakus zobus kā balstus, kā tas bieži notiek klasiskajām protēzēm. Šādos gadījumos blakus zobus var nākties ne tikai noslogot, bet arī slīpēt, mazinot to izturību un veselību nākotnē. Zobu kroņus balstot uz titāna sakausējuma skrūvēm, blakus zobi netiek skarti un traumēti. Implanti arī veido dabiskāku žokļa kaula noslogojumu. Tas ir būtisks ieguvums mutes kopējai veselībai.

Stabilas un ērti kopjamas restaurācijas

Zobu aizvietošana ar implantu palīdzību kļūst arvien populārāka. Neskatoties uz to, ka šāda zobu protezēšana cenas ziņā ir dārgāka un vienam zobam var pārsniegt tūkstoš eiro, pacienti vienalga izvēlas šo metodi, jo tā nodrošina acīmredzamas priekšrocības. Vēl viena no šādām priekšrocībām ir aizvietoto zobu izturība, stabilitāte un ērtā kopšana. Ja izveidotas neizņemamas restaurācijas, tad ikdienā zobu tīrīšana ir tieši tāda pati, kā tas ir dabiskajiem zobiem. Ja izveidota uz implantiem balstīta platīte, tad tā ir īpaši stabila, kompakta, ērti ieliekama un izņemama. Nav jāsatraucas, ka tā varētu nelaikā izkustēties. Arī kopt to ir vienkārši.

Implantu ievietošana – vienkārša un piemērota ikvienam

Saistībā ar implantiem valda daudz nepatiesu mītu. Biežāk dzirdētie no tiem ir, ka organisms atgrūž implantus un ka to ievietošana ir sāpīga. Patiesībā titāna sakausējums, no kā izgatavotas žokļa kaulā ievietojamās skrūves, ir hipoalerģisks materiāls. Implantu ievietošana ir veiksmīga pat 98% gadījumu. Arī pati implantu ievietošana ir vienkārša un ātra. Procedūras laikā arī tiek izmantota anestēzija, tāpēc pacients neko nejūt. Protams, jārēķinās ar vairākiem mēnešiem, kamēr implants sadzīst un apaug ar smaganām. Tad uz tā var likt nepieciešamo kroni vai kroņu grupu. Būtiski arī pieminēt, ka zobu protezēšana uz implantiem ir piemērota ikvienam – gan jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem, ja ir atbilstošs veselības stāvoklis.

Uzziniet vairāk par zobu implantiem un piesakiet konsultāciju pie speciālista apinesklinika.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.