Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

10. martā sāksies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturēto likumu “Grozījumi Likumā par ostām”

Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētā likuma “Grozījumi Likumā par ostām” atcelšanu notiks no 10. marta līdz 8. aprīlim. Jelgavā parakstīties par apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai varēs četrās parakstu vākšanas vietās, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēja parakstīties tiks nodrošināta četras stundas dienā, arī sestdienās un svētdienās. Parakstu vākšana notiks no pulksten 9 līdz 13 pirmdienās, trešdienās, piektdienās un svētdienās un no pulksten 15 līdz 19 otrdienās, ceturtdienās un sestdienās Jelgavas kultūras namā (Krišjāņa Barona iela 6); Jelgavas 4. vidusskolā (Akmeņu iela 1); Jelgavas 5. vidusskolā (Aspazijas iela 29) un Jelgavas Pārlielupes pamatskolā (Loka maģistrāle 29).

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments – Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa apliecība (eID karte).

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, bet vēlēsies piedalīties parakstu vākšanā, tiks nodrošināta iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Kā informē Jelgavas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics, līdzīgi kā vēlēšanās, arī šoreiz tiem, kas vēlēsies pieteikt parakstu vākšanu mājās, tuvākajā parakstu vākšanas vietā jānogādā pieteikums, un to var izdarīt jebkura uzticamības persona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietā notiks 8. aprīlī. Piedalīties parakstu vākšanā varēs arī vēlētāji ieslodzījuma vietās.

J.Dēvics piebilst, ka parakstu vākšanas vietās būs jāievēro visas spēkā esošās epidemioloģiskās prasības, tostarp jālieto sejas maska un jāievēro distance. Iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi savu pildspalvu.

Noslēdzoties parakstu vākšanai, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apkopos saņemto parakstu skaitu, parakstu vākšanas rezultātu paziņos Valsts prezidentam un publicēs tos izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu būs parakstījusi ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo Latvijas pilsoņu skaita jeb 154 868 vēlētāji, CVK trīs dienu laikā būs jāizsludina tautas nobalsošana, kurai jānotiek ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc izsludināšanas. Satversme paredz, ka tautas nobalsošana par apturētu likumu tomēr nenotiek, ja Saeima par to vēlreiz balso un ja par tā pieņemšanu ir ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no visiem deputātiem.

Tāpat apturētais likums tiks publicēts un stāsies spēkā, ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu atbalstīs mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju.

Satversmē noteikts: Valsts prezidentam likuma publicēšana ir jāaptur, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu, un šādā kārtībā apturēts likums nododams tautas nobalsošanai, ja to pieprasa ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai tiktu nodrošināta parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma “Grozījumi Likumā par ostām” atcelšanu, 23.februāra Jelgavas novada domes sēdē deputāti noteica trīs parakstu vākšanas vietas Jelgavas novadā.

Parakstu vākšanas vietaAdrese
Kalnciema pagasta pārvaldeLielā iela 14, Kalnciems, Kalnciema pag., Jelgavas nov., LV-3016
Elejas pagasta pārvaldeDārza iela 5, Eleja, Elejas pag., Jelgavas nov., LV-3023
Cenu un Ozolnieku pagastu apvienības pārvaldeStadiona iela 10, Ozolnieki, Jelgavas nov., LV-3018

Darba laiks:

  • pirmdienās, trešdienās, piektdienās un svētdienās no plkst. 9:00 līdz 13:00;
  • otrdienās, ceturtdienās, sestdienās no plkst. 15:00 līdz 19:00.

Plašāk: www.cvk.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detalizēti iepazīties ar spēkā esošo likumu un paredzētajiem grozījumiem var ŠEIT.

Foto: www.cvk.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.