Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

11. un 12. maijā jelgavnieki bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Zemgales EKO” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” aicina jelgavniekus 11. un 12. maijā bez maksas nodot nolietotās vieglo automobiļu riepas. Riepas no jelgavniekiem tiks pieņemtas dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 abas dienas no pulksten 10 līdz 19, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu vākšanas laukumā no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu jeb četras vieglās automašīnas riepas. Būtiski – iebraucot laukumā, būs jāuzrāda automobiļa tehniskā pase, jo nolietotās riepas tiks pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kas reģistrēti Jelgavas valstspilsētā.

Jāatgādina, ka šāda akcija pilsētā notiek divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Pagājušā gada novembrī akcijā trīs dienu laikā pārstrādei tika nodotas gandrīz 700 automašīnu riepu.

Riepas bez maksas var nodot tikai šajās dienās. Pārējā laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumos Paula Lejiņa ielā 6, Salnas ielā 20 un Ganību ielā 84 tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Tuvāko novadu iedzīvotāji par iespējām bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas aicināti interesēties savā pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu veidu riepas ir videi kaitīgi atkritumi. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas, tādēļ ir būtiski, lai tās tiek nodotas pārstrādei. Turklāt par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods. Saskaņā ar Jelgavas saistošajiem noteikumiem par atkritumu, tostarp riepu, izmešanu tam neparedzētās vietās piemēro brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai no desmit līdz simt piecdesmit naudas soda vienībām (50 līdz 750 eiro), bet juridiskajai personai – no piecdesmit līdz trīssimt naudas soda vienībām (250 līdz 1500 eiro). Ja tomēr jelgavnieki pamana pilsētā izmestas transportlīdzekļu riepas, par to lūgums ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai atzīmēt interaktīvajā kartē karte.jelgava.lv.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.