Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

12. Drosmes un cilvēcības velobrauciens atkal aicina visus

Vienpadsmit pavasarus, rapša laukiem uzziedot, maija beidzamajā trešdienā no Jelgavas uz Auci ir startējis Drosmes un cilvēcības velobrauciens. Brauciena maršruts no Jelgavas līdz Aucei ir vēsturisks. To 1941. gada vasarā bīstamos kara apstākļos ar velosipēdu veica toreizējās Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas asistents, vēlākais Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesors Jānis Āboliņš. Uzzinot, ka Aucē ir apcietināti ebreji un padomju laika vadītāji, viņš steidzās glābt divus savus kolēģus. Pateicoties drosmei un vācu valodas zināšanām, J.Āboliņam izdevās atbrīvot vienu no nāvei nolemtajiem kolēģiem – LLU mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” direktoru Paulu Dermani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn un aizpērn pandēmijas apstākļos brauciens notika šaurā lokā un attālināti citviet. Tā 2021. gadā LLU Meža fakultātes absolvente, pirmo divu braucienu dalībniece (2011. gadā un 2012. gadā), kā arī starptautisku sacensību uzvarētāja kalnu riteņbraukšanā Katrīna Jaunslaviete-Ķipure savu Drosmes un cilvēcības velobraucienu veica pie mājām Vidzemē netālu no Pļaviņām. Arī šogad viņa, trīs bērnu mamma, brauks attālināti. Jāpiebilst, ka arī J.Āboliņš, cenšoties glābt kolēģus, bīstamajā ceļā devās viens pats.

Tomēr trīs velobraucēju grupa gan pērn, gan aizpērn, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, brauca vecajā maršrutā no Jelgavas uz Auci. Tāds velobrauciens ir paredzēts arī nākamnedēļ 25. maijā. Starts pulksten 10 no Jelgavas pils. Tālāk 60 kilometru līdz Aucei. Kam izturības palicis vairāk, tas vēl aicināts mīties uz Jelgavu atpakaļ. Tā savulaik rīkojās K.Jaunslaviete-Ķipure, bet 2021. gada velobraucienā – arī Aloizs Stepēns.

Lai sekmīgāk varētu organizēt 12. Drosmes un cilvēcības velobraucienu, dalībnieki ir aicināti iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29416003. Aicināti piedalīties visi, kas labprāt min velosipēdu un vēlas pagodināt profesoru J.Āboliņu un viņa drosmi, cenšoties glābt kolēģus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2011. gadā izaicinājumu piedalīties pirmajā Drosmes un cilvēcības velobraucienā pieņēma 49 dalībnieki vecumā no 12 līdz 72 gadiem. Vairākos ir piedalījušās augstas Izraēlas vēstniecības Latvijā amatpersonas.

Foto: no “Zemgales Ziņu” arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.