Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

140 rogaineri meklē kontrolpunktus vēsturiski nozīmīgā apvidū

SUPERVETERĀNU grupu dalībnieki Andris un Ilga Elksnīši

Skaisti sniegotā, saulainā un aukstā ziemas dienā 140 dalībnieki startēja Ziemassvētku kauju rogainingā, kas notika Jelgavas novada Valgundes pagasta Ziemassvētku kauju muzeja “Mangaļi” apkārtnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās varēja piedalīties individuāli vai arī ģimeņu komandās. Dalībniekiem tika piedāvāta divu stundu distance ar 30 dažādu vērtību kontrolpunktiem, kas izvietoti gan purvainās teritorijās, gan pie grāvjiem, gan ierakumos, gan dažāda lieluma pauguros un citās vietās. Sakrāt 161 punktu, apmeklējot visus kontrolpunktus, izdevās 11 dalībniekiem. Visātrāk to paveica orientēšanās kluba “Saldus” pārstāvji Atis Rešķis un Agris Stūris. Abi distanci veica kopā – Atis finišēja pēc 1:32:14 stundām, bet Agris tikai divas sekundes vēlāk. Savukārt trešajā vietā kopvērtējumā un vīriešu grupā ierindojās orientēšanās kluba “Alnis” orientierists Artis Dude. Pārējās “Top 6” pozīcijas aizņēma vīriešu veterānu grupas labāko trijnieks, secīgi – Andris Mireckis, Guntars Mankus un Mārtiņš Godiņš. Labākā no sievietēm bija 149 punktus sakrājusī rīdziniece Daina Stonka, kurai kopvērtējumā 22. vieta. Par vienu punktu mazāk ieguva dāmu veterānu grupas uzvarētāja Ieva Godiņa. Tikmēr superveterānu grupās triumfēja attiecīgi Raitis Muižnieks un Daina Livdāne, bet starp gados jaunākajiem dalībniekiem labākie bija Raitis Kārkliņš un Ilze Jumiķe. Un visbeidzot ģimeņu konkurencē pārliecinoši spēcīgākā komanda izrādījās “Dinamīts” ar Daģu ģimenes pārstāvjiem Salvi, Ilonu, Oliveru un Kati, aiz viņiem otrajā vietā finišēja “Asie pipari” (Mārtiņš Klūga, Ilmārs Kaulakans, Kārlis Leja un Līga Ābelniece), bet trijnieku noslēdza “Atkal garām” (Ilva, Ance un Elīza Koškini).

PAR UZVARU kopvērtējumā cīnījās divi saldenieki.

Dalībnieki pēc finiša varēja sasildīties ar gardu tēju, un katras grupas trīs labākie rogaineri/komandas ieguva godam nopelnītas medaļas un piemiņas balvas.

Rogainingu, kas notika Ziemassvētku kauju 107. gadadienas atceres pasākumā, organizēja orientēšanās klubs “Alnis”, un tas bija bezmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FOTO: INGŪNA ČĀKURE

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.