Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

19. februārī notiks sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras 2021” svinīgā ceremonija

Noslēdzies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” fināla balsojums. Balvu pasniegšanas ceremonija 19. februārī tiešraidē būs skatāma Latvijas Televīzijā, klausāma – Latvijas Radio. Ceremoniju vadīs Marģers Majors, LTV raidījuma “Kultūrdeva” stāstu autors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas nominantus – oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus – sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija izvirzīja astoņās kategorijās (“Mūzika”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra”, “Kino”, “Teātris”, “Mantojums”, “Pārsteigums”, “Notikums”), bet skatītāji un klausītāji izvēlējās trīs balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas. Devītajā kategorijā “Mana kultūrvieta” bija iespēja balsot par visa gada garumā izvirzītajām iecienītākajām kultūras baudīšanas vietām.

Fināla balsojumā cīņa bija sīva, turklāt balsotāji šogad bijuši īpaši aktīvi – salīdzinot ar pērnā gada fināla balsojumu, aktivitāte augusi par piektdaļu. Atsevišķās kategorijās līderis izvirzījās jau pirmajās balsojuma dienās un stabili noturēja savu pozīciju, savukārt citās rezultātu izšķīra vien pāris balsis.

2021. gads kultūras jomā bijis mainīgs: varējām izsekot laikam, kad notikumi klātienē nebija pieejami, un arī pārpilnībai, kad pēkšņi izrāžu, koncertu, izstāžu un pasākumu bija ļoti daudz. Pandēmijas dēļ gada sākumā vairākas kultūras jomas nevarēja darboties pilnvērtīgi, tāpēc Pavasara balsojumā netika atvērta kategorija “Vizuālā māksla”. Neraugoties uz sarežģījumiem, 2021. gads tomēr izvērtās bagāts: žūrijai bija, ko nominēt visos trijos – Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumos, un skatītājiem, lasītājiem, klausītājiem – par ko balsot. Šī gada īpašā iezīme – līdz fināla balsojumam tika arī digitāli un tiešsaistes pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu pasniegšanas ceremonijā 19. februārī apliecināsim, ka kultūra ir tā, kas mūs dzen un kustina, ļauj piedzīvot jaunas iespējas, pārvērtības un pārsteigumus. Ceremonijas režisore Zana Gargažina teic: ““Kilograms kultūras” ir vienīgā balva, kur deviņās nominācijās saplūst šāda mākslas žanru bagātība. Kultūra tiešām dzen, tāpēc varam ļauties un virzīties tai līdzi!”

Balvas “Kilograms kultūras 2021” žūrijā ir LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode, žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva un LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

“Kilograms kultūras 2021” pasniegšanas ceremonija – 19. februārī plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv, kā arī LR1 un LR3 “Klasika”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kilograms kultūras 2021” laureātiem naudas balvu nodrošina Nākotnes Atbalsta fonds.

Tiešraides ceremonija arī šogad notiks bez aicinātajiem viesiem, laureātu apbalvošana un muzikālie priekšnesumi noritēs, ievērojot epidemioloģisko drošību.

„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.