Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

22. janvārī Jelgavas kultūras namā izskanēs jaunais mūzikls “Zvaigznes bērns”

Šomēnes notiks pirmizrāde Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunajam ģimenes mūziklam “Zvaigznes bērns”, kas Jelgavas kultūras namā izskanēs 22. janvārī pulksten 18.

Šomēnes notiks pirmizrāde Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunajam ģimenes mūziklam “Zvaigznes bērns”, kas Jelgavas kultūras namā izskanēs 22. janvārī pulksten 18. Izcili skatuves mākslinieki kopā ar J.Lūsēna instrumentālo grupu un jaudīgiem jaunajiem talantiem uz vienas skatuves izdzīvos stāstu par pieaugšanu un dzīves vērtībām, kas veidots pēc Oskara Vailda pasakas motīviem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Muzikālā stāsta centrā izvirzījusies vajadzība mīlēt un uzticēties, spēja palīdzēt un pat uzupurēties, lai atbrīvotos no egoisma un paštaisnuma, kas saindē attiecības ar citiem. Saskaņā ar komponista Jāņa Lūsēna ieceri, mūzikla varoņiem nozīmīga ir garīgā pieredze, kas tiek gūta, vēršot skatu pret debesīm – gan tām, kurās mirdz daudz zvaigžņu, gan arī tām, kurās meklējam žēlastību, glābiņu un reizēm arī savas eksistences attaisnojumu,” norāda dzejnieks Kārlis Vērdiņš.

Komponists J.Lūsēns atzīst, ka no bērnībā lasītām Oskara Vailda pasakām visspēcīgāk atmiņā palikusi tieši “Zvaigznes bērns”. “Jau ilgāku laiku doma par šī stāsta pārtapšanu mūziklā man kā komponistam šķitusi ļoti saistoša. Tās poētiskā valoda, vide, tēli un galvenā varoņa dzīvesstāsts liekas izteikti krāsains un rosina bagātu iztēli, lai radītu jaunu skatuves darbu. Pateicoties izcilai komandai, jau pavisam drīz iepriecināsim mūziklu cienītājus ar skaistu ziemas pasaku mūzikā,” stāsta J.Lūsēns.

Mūzikla galveno Zvaigznes bērna lomu atveidos Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Patriks Tabaks un Markuss Rūtentāls. Lomās iejutīsies arī  dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Jaunā mūzikla spēcīgās radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība “Grāfienes”. Izrādi ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un “Latvijas Mobilā Telefona” atbalstu veido “Producentu grupa 7”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā mūzikla “Zvaigznes bērns” pirmizrāde notiks 19. janvārī VEF Kultūras pilī Rīgā, bet pēc tam izrādes notiks arī citviet Latvijā, tostarp 22. janvārī Jelgavas kultūras namā. Pēc pirmizrādes 19.janvārī Rīgā, sekos izrādes arī citviet Latvijā – Liepājā (21.01), Jelgavā (22.01), Cēsīs (23.01), Rēzeknē G (05.02), Valmierā (06.02), Ventspilī (12.02) un Ogrē (13.02). Pateicoties skatītāju interesei, organizatori jau izsludinājuši vakara papildizrādi Cēsīs (23.01) un Rīgā (09.02).  Biļetes iegādājamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

“Zvaigznes bērns” ir krāšņs un emocionāls stāsts par cilvēka pieaugšanu un dzīves vērtībām. Tā galvenais varonis meklē atbildi uz jautājumu “kas es esmu?”, uzvarot sevī ļaunumu un lepnību, mācoties pazemību un līdzjūtību, atverot sirdi mīlestībai un iegūstot patiesus draugus un ģimeni.

Foto: publicitātes

Kā brīnuma solījums Jaunajā gadā klausītājiem tiek nodota vēl viena jaunā mūzikla dziesma – “Purpursega” https://ej.uz/m44v

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.