Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

25. februārī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina uz izzinošu ekskursiju – pārgājienu

25. februārī pulksten 10.30 interesenti aicināti doties izzinošā ekskursijā – pārgājienā “Caur muižnieku stāstiem un novada garšām” ar gidi Inu Jurģi, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursijas sākums plānots no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, kur dalībniekus sagaidīs gide un autobuss. Pirmais pieturpunkts plānots netālu no Lielvircavas muižas, kur ekskursanti atstās autobusu, lai kopīgi kājām dotos līdz pirmajam apskates objektam – Lielvircavas muižai. Šeit grupai būs iespēja ciemoties muižā, iepazīstot tās vēsturi un apskatot 2021.gadā restaurētās kungu mājas telpas. Lielvircavas muiža daudziem vēl ir neatklāta pērle un ikvienu apmeklētāju pārsteidz ar Baltijas un Latvijas mērogā unikālu ekspozīciju – Klopmanu dzimtas pēcteča barona Georga Pētera fon Klopmana vēsturisko priekšmetu deponējumu. Lielvircavas muižas apmeklējuma laikā būs iespēja apskatīt senās mēbeles, lustras, dažādus interjera un sadzīves priekšmetus.

Tālāk ekskursanti dosies kājām uz bišu un cidoniju dārzu “Ievgravas”. Saimniece dalīsies stāstā par krūmcidoniju audzēšanu un biškopību. Noslēgumā saimniece pacienās ar siltām pankūkām un aromātisku zāļu tēju. Pēdējais pieturpunkts būs ģimenes uzņēmums “Dūcmaizīte”, kurp ekskursanti arī dosies kājām, pa ceļam klausoties gides stāstu par apkaimes nozīmīgākajiem notikumiem gan senatnē, gan mūsdienās. “Dūcmaizītes” saimnieki cep veselīgu maizi izmantojot ieraugu. Šeit top sēklu maize, plaucētā maize, čia sēklu maize, pilngraudu auzu maize, rudzu rupjmaize un citu veidu maize. Šeit ekskursanti varēs iepazīt maizes tapšanas procesa nianses, dažādu maizes veidu atšķirībām, kā arī degustēt maizi. Autobuss grupu gaidīs pieturā, netālu no uzņēmuma “Dūcmaizīte”, lai atgādātu atpakaļ līdz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim. Plānotais ierašanās laiks Jelgavā 17.30.

Ekskursijas – pārgājiena posmi daļēji tiks veikti ar autobusu, daļēji kājām. Kopējā kājām veicamā distance – 16 km. Dalība ekskursijā 25 eiro. Aicinām paņemt līdzi arī skaidro naudu, jo pie mājražotājiem būs iespēja iegādāties dažādus gardumus. Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc ikviens aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/

Foto: Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.