Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

26. janvārī Jelgavas bibliotēkās – Aizmāršīgo lasītāju diena

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām.  Janvārī   Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – būs ceturtdien, 26. janvārī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gadā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā paņemtos izdevumus nodevuši 558 kavētāji. Senākie kavējumi ir no 2016., 2018. un 2019. gada. Šajos gados paņemtas un neatdotas grāmatas izglītības vajadzībām –  par psiholoģiju, pedagoģiju, folkloristiku, tiesību zinātnēm utt.

“Ikdienā daudz strādājam ar mūsu lasītājiem, lai nebūtu “aizmāršīgo lasītāju”. Piemēram,  e-pastā nosūtam atgādinājumu, ka grāmatai tuvojas nodošanas termiņš. Tāpat aicinām elektroniski e-katalogā vai telefoniski veikt grāmatas lasīšanas termiņa pagarinājumu,” stāsta Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča,

Paņemtās grāmatas iespējams nodot jebkurā no pilsētas bibliotēkām, kas ir tuvāk un izdevīgāk lasītājam. Tas nozīmē, ka, piemēram, grāmata, kas paņemta Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, var tikt nodota Miezītes bibliotēkā. V.Armanoviča aicina izmantot arī grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas. Šo iespēju pagājušajā gadā izmantojuši 28 procenti kavētāju. Kastē grāmatas un citus drukātos izdevumus var ievietot jebkurā diennakts stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kavējuma nauda ir viens cents dienā, tas nav daudz. Taču Aizmāršīgo lasītāju diena ir iespēja nemaksāt arī to. Bet galvenais, ir atcerēties, ka jūsu paņemto un laikā nenodoto grāmatu gaida kāds cits lasītājs,” uzsver Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja.

Bibliotēku atrašanās vietas

– Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas iela 26, tālrunis: 63046587)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Miezītes bibliotēka (Dobeles šoseja 100A, tālrunis: 63083151)

– Jelgavas Pārlielupes bibliotēka (Loka maģistrāle 17, tālrunis: 63011829)

– Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7, tālrunis: 63029093)

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.