Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

29. aprīlī norisināsies Latvijas Fizikas diena

29. aprīlī pulksten 14 skolēnu erudīcijas konkursa “Fizmix Eksperiments” fināla ietvaros norisināsies Latvijas Fizikas diena – bezmaksas tiešsaistes pasākums ar daudzveidīgu, izglītojošu programmu. Skolēni, pedagogi un fizikas entuziasti aicināti pieslēgties pasākuma tiešraidei “Fizmix” “Facebook” lapā, lai gūtu jaunas zināšanas par nākotnes enerģiju un baudītu fizikas eksperimentus, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā varēs uzzināt par nākotnes enerģiju, redzēt pārsteidzošus eksperimentus, bet skatītāji varēs pārbaudīt savas zināšanas tiešsaistes viktorīnā. Lai piedalītos tajā, nepieciešams vien viedtālrunis. Tiešraides laikā būs iespējams sekot līdzi konkursantu veikumam, atbalstot finālā iekļuvušos novadniekus, draugus un paziņas.

Par uzvaru konkursā “Fizmix Eksperiments” šogad sacentīsies skolēni no Rīgas 84. vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas. Latvijas Fizikas dienas izskaņā tiks noskaidroti un apbalvoti konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji, kā arī “Fizmix Skolotājs 2022” titula ieguvējs.

“Šogad Latvijas Fizikas diena rosinās skatītājus domāt par nākotnes enerģiju un energoefektivitāti. Aicinām ikvienu pieslēgties pasākuma tiešraidei un pilnveidot savas zināšanas gan par fiziku, gan dabai draudzīgu enerģijas ieguvi, kā arī efektīviem ikdienas paradumiem. Īpaši noderīgs šis pasākums būs pamatskolas skolēniem, kuri jau apgūst fiziku, un jau nākamajos gados paši varētu kļūt par konkursa dalībniekiem,” stāsta “Fizmix Eksperimenta” projekta vadītāja Danute Kindzule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma programmā:

14.00. Atklāšana, pārsteidzoši eksperimenti ar fizikas skolotāju Valdi Zuteru

14.30. Ieskats “FIZMIX Eksperimenta” finālā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14.45. MĪTS vai PATIESĪBA par nākotnes enerģiju? Noskaidrosim kopā ar profesoru Pēteri Apsi-Apsīti un Rīgas Tehniskās universitātes studentiem

15.00. Interaktīva viktorīna skatītājiem

15.15. Erudīcijas konkursa “Fizmix Eksperiments” apbalvošanas ceremonija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma tiešraide būs vērojama šeit.

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides risinājumu institūtu un “Aerodium”.

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Fizmix Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “Fizmix Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.