Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

5 idejas, kā padarīt klasisku laulību gredzenu īpašu

Ikviena sieviete sapņo par unikālu, neatkārtojamu laulību gredzenu, kas nepārprotami pastāstītu gan par viņas ģimenes stāvokli, gan par gaumi. Gredzena izvēlē ir kaut kas tik īpašs, un šis process ir pat drusku maģisks un satraucošs, jo izvēlētie laulību gredzeni pavadīs jūs ik dienu vairāku gadu garumā, visu mūžu. Laulības gredzeni atspoguļos jūsu savienības spēku, nesatricināmību un ilgmūžību.

Kā atrast gredzenu, kas ir unikāls, praktisks un skaists – lūk, tas ir īsts izaicinājums pārim!

Vai jūs zināt, kurā brīdī jūsu laulību gredzeni var kļūt pārāk unikāli un oriģināli? Ko darīt, ja tomēr dizains un stils ir izvēlēts par košu vai tieši otrādi – ir garlaicīgs? Ņemiet talkā šīs 5 idejas, kā papildināt skaistu, elegantu, bet klasisku gredzenu kāzām, kas atšķirsies no pārējiem un būs jums abiem īpaši mīļš. 

Gredzena rotāšana ar dārgakmeni

Ja vēlaties īpašu gredzenu, sekojiet vienai no karstākajām tendencēm juvelierizstrādājumu industrijā – papildiniet to ar krāsainu dārgakmeni. Ja budžets to ļauj, izvēlieties ārkārtīgi pieprasītos krāsainos dimantus – tie ir pieejami plašā krāsu diapazonā. Jāatzīmē, ka sudraba laulību gredzeni retāk tiek papildināti ar akmeņiem, un šim nolūkam visbiežāk izvēlas dzeltenā vai baltā zelta gredzenus. Neparasti koši un eleganti sievietēm izskatīsies safīra gredzens, savukārt vīriešu laulību gerdzens īpaši veiksmīgi un neuzkrītoši izskatīsies ar melno dimantu.

Izvēlētais dārgakmens var būt zils, pelēks, violets, brūns, oranžs vai zaļš. Ja vēlaties ekstravagantu veidu, kā padarīt klasiska izskata laulību gredzenus īpašus un unikālus, izvērtējiet iespēju papildināt tos ar vienu vai vairākiem brīnišķīgiem krāsainiem dārgakmeņiem.

Gredzenu gravēšana

Viens no populārākajiem veidiem, kā klasisku un lakonisku laulību gredzenu padarīt jums abiem nozīmīgu, ir gredzena gravējums. Juvelieris to var izdarit pavisam ātri un jums nenāksies šķirties no lielas naudas summas.

Dažas idejas jūsu unikālajam gravējumam:

  • jūsu iniciāļi un kāzu datums;
  • viens vārds, piemēram, “Vienmēr”, “Mīlu” vai “Jā”;
  • mīlestības apliecinājums latviešu vai citā valodā;
  • gredzena ārpusē iegravēts attēls vai simbols — koku līnija vai kalnu grēda piedzīvojumu meklētājiem, 3 zvaigznes Mildas rokās – patriotiem, siržu kontūra vai cits jums nozīmīgs elements;
  • ir iespējams ierakstīt īpašu vēstījumu vai simbolu ar lāzeru pašā dārgakmenī — tas būs redzams tikai mikroskopā un dažreiz var palīdzēt identificēt rotaslietas, ja tās ir pazaudētas vai nozagtas.

Dažādu metālu sakausējumi

Gredzens, kas izgatavots no diviem dažādiem metāliem ir ne tikai īpašs, bet var nest dažādu vēstījumu. Pirmkārt, izvēloties divu dažādu krāsu metālus, jūs piešķirsiet gredzenam neparastu, ekstravagantu izskatu. Otrkārt, gredzens daudz elegantāk iederēsies jūsu garderobē un piestāvēs pie dažāda stila apģērba. Treškārt, šāda gredzena izvēle var kļūt par kompromisu situācijā, kad viena puse vēlas silto zeltu, bet otra – vēso platīnu. Lielākā daļa metālu savā starpā ir noteikti savienojami, veidojot unikālu un savdabīgu rotu, kas piesaistīs uzmanību. Savu iedomāto dizainu un sastāvu vienmēr varat apspriest ar veikala konsultantiem vai juvelieriem, pārliecinoties, ka šādam unikālam gredzenam ir būt!

Papildiniet gredzenu ar krāsu

Visizplatītākie kāzu gredzeni pēc sava dizaina ir “tīri”, eleganti, ar plūstošām līnijām. Lai padarītu savu gredzenu atraktīvāku un interesantāku, var izvēlēties papildināt to ar krāsas elementiem. Tas var būt krāsains dārgakmenis, kas neuzkrītoši iestrādāts gredzena vidusdaļā, un tikpat labi tas var būt neparastas krāsas metāls – rozā, sarkanais zelts vai gandrīz melnais volframs. Drosmīgs krāsu salikums vai krāsains akcents uz klasiskā gredzena izskatīsies mūsdienīgi un stilīgi, un pavisam neparasti!

Dizains uz pasūtījuma

Neder neviens no noskatītajiem klasiskajiem gredzenu dizainiem? Dodieties pa tiešo pie juveliera! Veikalu skatlogos visbiežāk var redzēt aktuālākās kolekcijas un pieprasītākos modeļus, tāpēc atrast gredzenu pāri, kas apmierinātu abu jaunlaulāto vēlmes un cerības, ir liels izaicinājums. Individuāla gredzena dizaina izstrāde un visu detaļu atrunāšana ne tikai darīs jūsu sirdi mierīgu, bet arī gredzenu piemērīšanas procesā jūs varēsiet veikt nepieciešamās korekcijas, ja tādas būs nepieciešamas. Klasiskus kāzu gredzenus juvelieris varēs papildināt tieši ar to akcentu, elementu vai dārgakmeni, kuru jūs esat iztēlojušies.

Lai arī kādus grezenus jūs izvēlētos, tie ir radīti tikai jums abiem un tikai jūs zināt, ko tie simbolizē un cik cvarīga jums abiem ir katra nianse uz gredzena. Gredzeni ir jūsu savienības simbols, vienojošais elements, un tieši tāpēc jums nevienam citam nav pienākums skaidros, kāpēc jūsu roku rotā tieši šāds gredzens.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.