Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

9., 10. un 11. klašu skolēni var pieteikties darbam vasaras brīvlaikā

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) izsludinājis 9., 10. un 11. klašu skolēnu pieteikšanos vasaras nodarbinātības programmai. Līdz 26. aprīlim skolēni var pieteikties izsludinātajām darba vietām, iesniedzot pieteikumu konkrētai darba vietai uz kuru pretendē, CV, motivācijas un plānotās karjeras aprakstu, informē ZRKAC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad vasaras nodarbinātības mērķis ir radīt iespēju skolēniem iegūt darba pieredzi, apgūstot nepieciešamās darba prasmes un iemaņas, veidot izpratni par profesijām, veicināt karjeras attīstību un prasmi darba tiesisko attiecību nodibināšanai nepieciešamo dokumentu sagatavošanā. Pieteikšanās ir pietuvināta reālajai darba meklēšanai, darba vietas var izvēlēties atbilstoši savām interesēm un karjeras iecerēm. Piemēram, ja nākotnes karjera būs saistīta ar ārsta profesiju, tad var izvēlēties darbu poliklīnikā vai slimnīcā. ZRKAC karjeras konsultante Līga Damberga stāsta, ka vasaras nodarbinātības programmā 9., 10. un 11. klašu skolēniem uzņēmēji piedāvā 266 vakances dažādās jomās: ražošana, transporta pakalpojumi un remonts, komunālie pakalpojumi, metālapstrāde, izglītība, kultūra, māksla un izklaide, tirdzniecība, ēdināšana, apzaļumošana un medicīna.

Vasaras nodarbinātības programmā 9.–11. klašu grupā var iesaistīties Jelgavā deklarēti skolēni, kuri mācās jebkurā vispārizglītojošā skolā, taču skolēns divus gadus pēc kārtas nedrīkstēs būt nodarbināts pie viena un tā paša darba devēja.

Ar darbavietu piedāvājumu vasaras nodarbinātībai skolēni var iepazīties ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnam ir jāizvēlas konkrēta vakance, kurai arī jāpiesakās. L.Damberga papildina, ka skolēns pieteikumā var prioritārā secībā norādīt trīs vakances, kurām vēlas pieteikties, taču tas nav obligāti. Pieteikumu, kas pieejams šeit, CV un motivācijas un plānotās karjeras attīstības aprakstu, kura paraugs pieejams šeit, var nosūtīt elektroniski uz e-pastu: liga.damberga@zrkac.jelgava.lv vai birojs@zrkac.jelgava.lv, vai atnest klātienē uz ZRKAC Svētes ielā 33, Klientu apkalpošanas birojā, 1. stāvā.

Lai skolēniem palīdzētu, ZRKAC ir sagatavojis video ieteikumus, kas ļaus izvairīties no kļūdām un palīdzēs saprast, kā pareizi aizpildīt un iesniegt nepieciešamos dokumentus darbam vasaras brīvlaikā. Video pamācība ir pieejama šeit.

Skolēnu pieteikumi tiks gaidīti līdz 16. aprīlim un tad sāksies to vērtēšana, kas ilgs līdz 11. maijam. Izvērtējot pieteikumus, tiks ņemta vērā skolēna motivācija, nodarbinātības mērķa atbilstība plānotajai karjerai, kā arī papildus punktus varēs saņemt, ja tiks iesniegta rekomendācijas vēstule no izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas vai iepriekšējā darba devēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem varēs strādāt sešas stundas dienā, trīs nedēļas mēnesī. Par rezultātiem jaunieši tiks informēti individuāli, elektroniskā formātā.

Darba devējiem Jelgavas pašvaldība nodrošinās finansējumu darba samaksai izglītojamajam pilnā apmērā (ieskaitot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, uzņēmējdarbības riska valsts nodevu), kā arī kompensācijas izmaksai par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu. Finansējumā netiek iekļauti ar nodarbinātību saistītie transporta izdevumi. Kopumā Jelgavas pašvaldība apmaksās 115 darba vietas.

Foto: ZRKAC

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.