Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Acu ārsts vai optometrists : Pie kura speciālista doties?

Kad ir jādodas uz profilaktisko redzes pārbaudi vai ir radušies kādi simptomi, kādēļ nepieciešama speciālista konsultācija, aktuāls var būt jautājums – doties pie acu ārsta vai optometrista?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāzina plānotās vizītes iemesls. Ja ir nepieciešama tikai profilaktiska pārbaude un nekādu būtisku sūdzību nav, var doties pie optometrista. Savukārt, ja nepieciešami padziļinātāki izmeklējumi, palīdzēs acu ārsts oftalmologs.

Protams, ja tiek runāts par bērniem, tad atbilde ir vienkāršāka, jo mums ir pieejama bezmaksas redzes pārbaude bērniem līdz 18 gadu vecumam. Taču bieži vien vecāki nevēlas gaidīt ilgi pierakstu un dodas uz pārbaudi pie optometrista. Kā saprast pie kā vērsties, mēģināsim uzzināt tālāk.

Vizīte pie optometrista

Optometrists veic redzes pārbaudi, novērtē redzes funkciju un acs struktūru. Ja ir nepieciešams, šis speciālists iesaka un izraksta redzes korekcijas līdzekļus – brilles vai kontaktlēcas. Ja redzes pārbaudes laikā tiek konstatēti nopietnāki sarežģījumi, optometrists nosūta pie acu ārsta.

Optometristi pieņem gan acu klīnikās un medicīnas centros, gan arī optikas salonos. Ja Jums ir aktuāla profilaktiska redzes pārbaude vai nepieciešami jauni redzes korekcijas līdzekļi, piesakiet vizīti pie optometrista.

Vizīte pie oftalmologa

Ja ir radušās sūdzības, kas var norādīt uz acu saslimšanu, piemēram, kataraktu vai glaukomu, jādodas jau pie oftalmologa. Šis speciālists veic padziļinātu redzes un acu pārbaudi, acu saslimšanu diagnosticēšanu un ārstēšanu.

Pieejams ir arī valsts apmaksāts acu ārsts bērniem, kas veic. Redzes pārbaude. Tomēr, ņemot vērā, ka rinda uz šādu pārbaudi ir gara, nereti vecāki izvēlas saviem skolas vecuma bērniem redzi pārbaudīt pie optometrista. Lai arī tas ir maksas pakalpojums, tomēr uz pārbaudi nav jāgaida ilgi.

Kā sagatavoties vizītei?

Neatkarīgi no tā, kurš speciālists Jums vajadzīgs – optometrists vai acu ārsts, pirms došanās uz vizīti, ir jāņem vērā daži ieteikumi:

  • Vislabāk vizīti plānot brīvdienā. Ja acis ir atpūtušās, mērījumi būs precīzāki. Izņēmums ir situācija, kad simptomi parādās tieši vakarā pēc nogurdinošas darba dienas – tad gan labāk pie speciālista doties dienas beigās, lai viņš var novērtēt simptomus un noteikt labāko ārstēšanu;
  • Uz vizīti ņemiet līdzi iepriekšējo pārbaužu izrakstus, kā arī briļļu vai kontaktlēcu receptes, ja tādas ir.

Kā vienkārši un ātri pieteikties vizītei pie laba speciālista? Ieskatieties www.redzesparbaude.lv , atrodiet sev tuvāko redzes pārbaudes vietu un izvēlieties sev vajadzīgo speciālistu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.