Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ādolfa Alunāna muzejā būs skatāma izstāde “Vecauces piezīmes” (papildināta)

No 17. augusta līdz 13. novembrim Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Jelgavā, Filozofu ielā 3, būs skatāma XII Jelgavas Mākslinieku biedrības plenēra darbu izstāde “Vecauces piezīmes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes atklāšana 17. augustā pulksten 16, informē Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja vadītāja Elīna Skutele.

Ieejas maksa uz izstādi: pieaugušajiem € 0,70, pensionāriem € 0,35.

Jelgavas Mākslinieku biedrības 12. plenērs notika Vecaucē no 19. līdz 24. jūlijam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības vadītājs mākslas zinātnieks Māris Brancis stāsta, ka tajā piedalījās 14 dažāda profila mākslinieki – gleznotāji, dizaineri, grafiķi, tekstila un stikla mākslinieki, kā arī arhitekti. “Plenēra vieta nebija izraudzīta nejauši. Vecauces pils pievilka ar savu bagāto vēsturi. Kopš 1768. gada tā piederēja grāfu Mēdemu dzimtai. Grāfi saimniekoja ārkārtīgi sekmīgi, tādēļ, kad 1920. gadā pils tika nacionalizēta un piešķirta Latvijas Universitātei kā mācību saimniecība, tai piederēja ap 60 saimniecības ēku.

Pēc Otrā pasaules kara Vecauces pilī ierīkoja Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecību “Vecauce”, kas strādā vēl šodien,” stāsta M.Brancis, papildinot, ka ap pili 13 hektāros plešas parks, kas piesaista ar vecajām ēkām, skaistiem ainaviskiem skatiem un retām koku šķirnēm, piemēram, parūkkoku. Tas viss nenoliedzami piesaistīja mākslinieku uzmanību.

M.Brancis atklāj, ka no apmēram 60 plenērā radītiem zīmējumiem, akvareļiem un gleznām Ā.Alunāna memoriālajā muzejā būs apskatāmi tikai katra autora divi trīs darbi. “Tie visi apliecina, cik iedvesmoti bija mākslinieki šajā netālajā, gleznainajā vietā. Blakus pils un parka ainavu gleznojumiem tapuši arī Auces skati. Darbi tika radīti ar eļļas un akrila krāsām, pastelī un akvarelī. Plenēra laikā tapuši arī zīmuļa un tušas zīmējumi,” stāsta M.Brancis.

Foto: no arhīva un Harijs Daina Liepiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.