Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ādolfa Alunāna muzejā – Lūcijai Ņefedovai veltīta izstāde

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Jelgavā atvērta piemiņas izstāde “Režisorei Lūcijai Ņefedovai 90”, kurā  var iepazīties ar režisores personīgajām lietām un fotogrāfijām. Izstāde muzejā ir apskatāma līdz 12. martam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā būs iespēja ieskatīties lielā mūžā caur teātra prizmu. Eksponējam režisores apbalvojumus – Trīs Zvaigžņu ordeni, Jelgavas pilsētas augtāko apbalvojumu “Goda zīme” un īpašo atzinības zīmi “Jelgava 750 – Vēstures griežos”. Būs arī Lūcijas Ņefedovas” personīgās piezīmes, fotogrāfijas un režisores tērpi,” stāsta Ādolfa Alunāna memoriālajā muzeja vadītāja Elīna Skutele.

Par godu izcilās režisores jubilejai Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris sadarbībā ar Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju organizē pasākumu ciklu “Lūcija. Kas mīl…”. Režisores piemiņas svinēšana sākās Lūcijās 13. decembrī ar viņas studentu atmiņām un turpinājās viņas dzimšanas dienā 3. februārī. Piemiņas izstādes vieta nav izvēlēta nejauši – muzeja dibināšanā ir arī L.Ņefedovas nopelns.

L.Ņefedova par Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī pavadīto laiku rakstīja: “Tas ir liels un reizē arī mazs laika sprīdis, bet šie gadi ir bijuši mīlestības pilni. Iemīļots teātris, tā kolektīvs un lomu varoņi. Esam strādājuši, atraduši un pazaudējuši, bet visiem šiem gadiem cauri mūs vadījusi mīlestība uz teātri un cilvēkiem.” L.Ņefedova Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātra vadību pārņēma1965. gada janvārī un šo darbu turpināja līdz aiziešanai mūžībā 2022. gada 17. janvārī. Šajā teātrī režisore ir iestudējusi ap 150 izrāžu, īpašu uzmanību veltot latviešu dramaturģijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs apmeklētājiem atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17. Pusdienas pārtraukums no 13 līdz 14.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.