Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina atbalstīt vēža pacientus cīņā par lielāku finansējumu ārstēšanai un zālēm

Lai panāktu valdības solītos uzlabojumus vēža pacientu ārstēšanā un sekmētu plašāku, taisnīgāku jauno zāļu pieejamību, Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība “Onkoalianse” aicina decembrī apvienot spēkus akcijā #Atbalstām vēža pacientus kopā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas laikā “Onkoalianse” aicina ikvienu, kurš vēlas atbalstīt vēža pacientus cīņā par nākamā gada budžeta palielinājumu onkoloģisko slimību ārstēšanai – ģimenes, organizācijas, valsts, pašvaldību, uzņēmumu darbiniekus, pašdarbības kolektīvus u.c. – uzņemt un ievietot savos sociālajos tīklosfoto ar augšup paceltām rokām un mirkļibirku #AtbalstāmVēžaPacientusKopā, informē akcijas rīkotāji.

“Mūsu vidū ir simtiem cilvēku ar onkoloģiskām slimībām, kam nākamā gada valsts budžets nav tikai izdevumi ekseļa tabulā, bet gan dzīvības vai nāves jautājums. Ja netiks mazinātas rindas uz izmeklējumiem, uzlabota piekļuve speciālistiem, ja netiks nodrošināti mūsdienīgi valsts apmaksāti medikamenti, kas vēzi ļauj ārstēt un ar to dzīvot, daudziem nākamais gads var būt pēdējais. Tas nozīmē dzīvot, balansējot kā virs bezdibeņa – katru dienu ir bažas, sekos kritiens vai noturēšos,” saka Olga Valciņa, Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” dibinātāja.

“Tāpēc gada nogalē, gaidot Ziemassvētkus, aicinām apzināties, ka smagā diagnoze “vēzis” var skart ikvienu un lūdzam izdarīt mazu labu darbu – atrast mirkli, lai solidāri atbalstītu vēža pacientus cīņā par tiesībām dzīvot,” saka O. Valciņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šo akciju “Onkoalianse” vēlas atgādināt politiķiem un lēmumu pieņēmējiem par solījumu īstenot valdības apstiprināto Veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plānu onkoloģijas jomā 2022.–2024. gadam jeb tā saukto Onkoplānu, kura īstenošanai finansējums paredzēts tikai daļēji. 2023. gadam plāna īstenošanai paredzēti 135,8 miljoni eiro, bet, pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, onkoloģijā aprēķinātās papildu vajadzības 2023. gadam sasniedz vēl 99 miljonus eiro.

Ceturtdien, 8. decembrī pulksten 8.00 Vecrīgā, Neatkarības laukumā pie Saeimas “Onkoalianse un tās atbalstītāji aicina uz informatīvu pasākumu Saeimas deputātus un plašsaziņas līdzekļus, lai demonstrētu vēža pacientu nestabilo situāciju kompensējamo zāļu nodrošinājumā – dažām diagnozēm zāles ir, bet daļa pacientu, kam valsts apmaksātu jauno zāļu nav, spiesti balansēt kā virs bezdibeņa starp būt vai nebūt.

Akcijas dalībnieki iepazīstinās Saeimas deputātus un medijus ar aktuālo situāciju, problēmām vēža ārstēšanā, ierobežoto jauno zāļu pieejamību un tās radītajām sekām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

“Onkoalianse” ir Latvijas onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība, kas apvieno dažādu vēža veidu pacientu organizācijas uz pierādījumiem balstītas pacientu aizstāvības mērķtiecīgai īstenošanai.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.