Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina atzīmēt Vasaras Māras svētkus kaziņu fermā

Senlatvieši dievības Māras dienu atzīmējuši četras reizes gadā – ziemas Māra (2.februārī), pavasara Māra (25.martā), vasaras Māra (15. augustā) un rudens Māra (8. septembrī). Par svarīgāko atzina tieši vasaras Māras svinamo dienu, kas iezīmēja laiku starp vasaras un rudens saulgriežiem – Jāņiem un Miķeļiem. Senajā laika skaitīšanas modelī šie svētki iezīmēja vasaras beigas un rudens sākumu, taču precīzi noteiktais svētku datums mūsdienās visdrīzāk radies kristietības ietekmē saistot Māru ar Jaunavu Mariju un tai veltīto Marijas Debesbraukšanas dienu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs” (JRTC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māras dienu atzīmēja par godu lopiem gan govīm, gan kazām un aitām. Šīs svinamdienas ietvaros JRTC sadarbībā ar Jelgavas novada kaziņu fermu “Līcīši Ltd” ikvienu interesentu 15.augustā no pulksten 14 līdz 19 bez maksas aicina apmeklēt saimniecību, apskatīt vairāk nekā 200 kazas un āžus, izspēlēt interaktīvu spēli, noklausīties stāstījumu par kaziņu ikdienu un kazas piena pārstrādi, kā arī degustēt veselībai vērtīgos kazas piena produktus.

Savukārt pulksten 15 un 18 būs iespēja doties ekskursijā pa kaziņu fermu saimnieka pavadībā. Ikviens aicināts paņemt līdzi pledu un savas uzkodas, lai baudītu pikniku saimniecības teritorijā.

Pasākumu laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.