Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina iepazīt tūrisma pērles Kalnciemā

Kalnciema – Klīves baznīca

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, reizē iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. Vasaras garumā katru mēnesi tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv JRTC publicē vienu pārgājiena maršrutu Jelgavā un Jelgavas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārgājienu maršruti ceļotājus aicina doties pa mežainiem ainaviskiem apvidiem, kuros var vērot ūdens mierīgo plūdumu upēs, apskatīt Jelgavas novada muižas un baudīt pastaigas senajos muižu parkos. Pārgājienu maršruti bez maksas ir pieejami aplikācijās “STRAVA” un “Googlemaps”.

Līdz šim publicēti cikla trīs maršruti “Svētes upes līkloči” un “Lauku šarms – Mūrmuiža, Ziedkalne”, “Starp diviem tiltiem Ozolnieki”, bet no 1.augusta interesentiem pieejams cikla noslēdzošais maršruts – “Tūrisma pērles Kalnciemā, ” informē JRTC.

Ceturtais pārgājiena maršruts “Tūrisma pērles Kalnciemā” tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv pieejams no 1.augusta un tas ved uz Kalnciema pusi. Dodoties pārgājienā un lejupielādējot aprakstus no tīmekļvietnes, ikviens var uzzināt vairāk par Kalnciema vēsturi un tā nosaukuma rašanos, kā arī interesantus faktus par ciema dzīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa ceļam būs iespēja ieplānot pieturu un apskatīt Kalnciema-Klīves luterāņu baznīcu, kura tika iesvētīta 1855.gadā. Iepriekš piesakoties, iespējams ielūkoties baznīcā, kuras lielākās mākslinieciskās un kultūrvēsturiskās vērtības ir oriģinālās un gandrīz autentiski saglabātās ērģeles (1934), lustras (1935) un torņa zvans.

Turpat atrodas Kalnciema vidusskola – gan tās senais korpuss, gan jaunā piebūve. Savukārt Kalnciema muzejā, iepriekš piesakot vizīti, ikviens interesents varēs ieskatīties retās grāmatās, aplūkot fotogrāfijas, kur atklājas Kalnciema pagasta ļaudis gan senatnē, gan šodien. Kalnciema muzejs krāj, glabā, pētī un daudzina kultūras liecības par vēsturisko Kalnciema pagastu, seno rūpniecību Kalnciema un Valgundes pagastos, Lielupi no Babītes līdz Valgundei un Klīves mežniecības vēsturisko apvidu.

Drosmīgākie ceļotāji aicināti uzkāpt 27 metrus augstajā Ložmetējkalna skatu tornī, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maršruta garums nedaudz pārsniedz 16 kilometrus, un tā iziešana aizņems apmēram trīs stundas trīsdesmit minūtes. Maršruts ir vidējas grūtības pakāpes un būs piemērots arī cilvēkiem ar mazu pārgājienu pieredzi. Iespēja variēt ar pārgājiena maršrutu, to var iet apļveidā, kā arī izvēlēties tikai kādu posmu.

Dodoties pārgājienā, JRTC aicina ģērbties ērti un laikapstākļiem atbilstoši, paņemt līdzi dzeramo ūdeni, būt videi draudzīgiem – netrokšņot un, ejot dabā, ievērot principu “ko atnesi, to aiznes”.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.