Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina iesniegt pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”

Ekonomikas ministrija, Klimata un enerģētikas ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludinājusi ikgadējo konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”. Pieteikumus iespējams iesniegt līdz 18. jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumus konkursam iespējams iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka–jaunbūve
  • Energoefektīvākā publiskā ēka
  • Energoefektīvākā savrupmāja
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Pieteikumus konkursam jāiesniedz nosūtot tos uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv. Plānots, ka līdz augusta beigām konkursa žūrija pieņems lēmumu par ēkām, kas tiks virzītas konkursa otrās kārtas vērtēšanai – ēku apsekošanai klātienē. Savukārt šā gada konkursa laureātu apbalvošana plānota septembrī.

Konkurss norit 14. reizi un tā mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka 2023. gadā konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tika saņemti 23 pieteikumi, tostarp, vērtētas arī divas daudzdzīvokļu mājas Jelgavā. Lielās ielas 13 nams konkursā saņēma 3. vietu nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”. Mājas atjaunošanu īstenoja SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”.

Foto: Jelgava.lv un em.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.