Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina kļūt par basketbola tiesnešiem

Lai risinātu problēmu, ka Jelgavā un tās apkārtnē trūkst basketbola tiesnešu, Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar BK “Jelgava” 2023. gadā īstenos semināru ciklu, piedāvājot interesentiem apgūt basketbola tiesneša prasmes. Pirmā nodarbība notika 19. janvārī, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināru apmeklēja 17 interesenti. Ņemot vērā, ka pirmā nodarbība bija iepazīšanās, interesenti, kuri vēlas kļūt par basketbola tiesnešiem un pievienoties grupai, aicināti pieteikties līdz 31. janvārim.

“Pirmajā tikšanās reizē runājām par mūsu tālāko savstarpējo sadarbību un komunikāciju. Dalībnieki tika iepazīstināti ar plānoto semināru cikla programmu, saturu,” stāsta semināru cikla vadītājs Latvijas Basketbola savienības licencēts basketbola tiesnesis Juris Brūveris, piebilstot, ka semināru cikla atklāšanas pasākumā piedalījās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Elvijs Mičulis un arī turpmāk uz nodarbībām plānots aicināt vieslektorus – gan Latvijas Basketbola līgas, gan FIBA tiesnešus.

Nākamā nodarbība būs 2. februārī pulksten 18.30 Zemgales Olimpiskā centra konferenču zālē. “Nākamajā reizē runāsim par to, kas ir tiesnesis un kādam viņam jābūt, kā arī tiks stāstīta divu tiesnešu mehānika, kas ir pamatprincips tiesāšanai,” ieskicē J.Brūveris. Interesenti, kuri vēl vēlas pievienoties basketbola tiesnešu semināru ciklam, aicināti pieteikties līdz 31. janvārim, rakstot pa e-pastu jelgavas.tiesnesi@inbox.lv. Papildu informācija – pa tālruni 26542864 (J.Brūveris).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas mērķauditorija ir Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola nodaļas audzēkņi, sākot no 14 gadu vecuma, bet pieteikties var arī citi interesenti, kuriem ir priekšzināšanas par basketbolu un vēlme darboties basketbola spēļu tiesāšanā. “Trenējoties un spēlējot basketbolu, savu nākotni šajā sporta veidā var attīstīt ne tikai kā spēlētājs, bet arī kā basketbola tiesnesis. Lai piedāvātu apgūt šī sarežģītā aroda pamatus, tiks rīkots basketbola tiesnešu semināru cikls, kas ļaus sistemātiski un mērķtiecīgi mācīties tiesāt basketbola spēles un/vai pildīt sekretariāta pienākumus,” stāsta semināru lektors Latvijas Basketbola savienības licencēts tiesnesis Juris Brūveris.  

2023. gadā semināru ciklu plānots organizēt divas reizes mēnesī – no janvāra līdz maijam un no septembra līdz decembrim. Programmā paredzētas teorētiskās nodarbības un basketbola noteikumu apguve gan laukuma, gan sekretariāta tiesnešiem, praktiskās nodarbības – tiesneša žestu nozīme un apguve, spēļu tiesāšana mentora klātbūtnē, pašu tiesāto spēļu analīze. Seminārus vadīs vieslektori – gan Latvijas Basketbola līgas, gan FIBA tiesneši. Semināru dalībniekiem būs iespēja iegūt licenci un viņus paredzēts norīkot tiesāt Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles mentora pavadībā.

Dalība semināru ciklā ir bez maksas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.