Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina Latvijas skolas pretendēt uz pašpārvalžu atbalsta iniciatīvas finansējumu: pieejami kopumā 135 000 eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicina Latvijas skolas mudināt savas skolu pašpārvaldes pieteikties iniciatīvai izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”, informē JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente Ilze Gailīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās ietvaros tiks sekmēta skolēnu aktīva pilsoniskā līdzdalība, veicināta jauniešu labbūtība un sniegts atbalsts Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai. Kopējais pieejams finansējums ir 135 000 eiro, un katra skolas pašpārvaldes projektu ideja, kas uzvarēs konkursā, saņems līdz 1000 eiro finansējumu tās īstenošanai.

Iniciatīvas “Kontakts” ietvaros plānots iesaistīt līdz 150 izglītības iestāžu pašpārvalžu komandas no dažādiem Latvijas novadiem un valstspilsētām, kā arī sniegt atbalstu 135 ideju projektu īstenošanai.

Iniciatīva “Kontakts” tiek īstenota Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ar mērķi stiprināt izglītības iestāžu (vispārizglītojošo skolu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu) pašpārvalžu attīstību. Iniciatīvas ietvaros izglītības iestāžu pašpārvalžu komandām ar jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem kopā ar atbalsta personu būs iespējams: piedalīties mācībās un tiešsaistes semināros, kā arī piedalīties ideju projektu konkursā un saņemt līdz 1000 eiro finansējumu projektu īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvā “Kontakts” aicinātas pieteikties vispārizglītojošo skolu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pašpārvalžu komandas, kas sastāv no trim 13 līdz 25 gadus veciem pašpārvalžu pārstāvjiem un atbalsta personas – skolotāja, jaunatnes darbinieka, vai kāda cita mentora. Komandām mācībās jāizstrādā projekta ideja un jāiesniedz tā savas pašvaldības kontaktpersonai (savas pašvaldības kontaktpersonu meklē interaktīvajā kartē iniciatīvas “Kontakts” lapā.

Iniciatīvas “Kontakts” ietvaros tiks atbalstītas aktivitātes, kas stiprina:

  • jauniešu pilsonisko līdzdalību un pašpārvaldes darbību;
  • un/vai veicina visu izglītojamo labbūtību, tajā skaitā, sniedzot atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai;
  • komunikāciju starp skolu pašpārvaldēm, vai pilnveido skolas iekšējo komunikāciju, izceļot pašpārvaldi kā kontaktu starp jauniešiem un izglītības iestādes vadību.

Iniciatīva “Kontakts” plānota vairākos posmos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Pieteikšanās pašpārvalžu komandu mācībām norisinās līdz 28. februārim, aizpildot anketu. Komandām jāizvēlas viens no diviem projekta virzieniem – attīstīt jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprinot pašpārvaldes, vai turpināt 2021. gada projektu konkursā pieteiktā projekta “Labbūtības ceļakartes” izstrādi.
  • No marta līdz maijam komandām būs iespēja apmeklēt trīs dienu mācības, lai padziļināti apgūtu izvēlēto tēmu un piedalītos nodarbībās ar ekspertiem, novērtētu situāciju savā izglītības iestādē, kā arī apmainītos ar idejām un izstrādātu projekta pieteikumu.
  • Projekta pieteikumu iesniegšana notiks maijā, savukārt projektu īstenošanu izglītības iestādes varēs uzsākt augustā, kad paralēli notiks arī tiešsaistes mācības par turpmākajiem projekta īstenošanas soļiem (konkrēts laiks norises posmiem tiks precizēts).

Detalizētāka informācija par programmu ir pieejama tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv sadaļā Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”. Precizējošus jatājumus iespējams uzdot JSPA projektu koordinatoriem: 

2021. gadā iniciatīvas ietvaros tika iesniegti 126 projekti, sekmējot Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanu izglītības iestādēs. Projektu dalībnieki īstenoja daudzveidīgas aktivitātes, piemēram, rīkoja pārgājienus un saliedēšanas pasākumus, piesaistīja mentorus un psihoemocionālās kompetences ekspertus un veidoja vienaudžiem adresētus raidierakstus par mentālo veselību. Uzzini vairāk video materiālā JSPA Youtube kanālā (ej.uz/pieredzes-stasti-2021).

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “Proti un dari!”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.