Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina pieteikties apmaksātām farmaceita asistenta studijām un garantētai darbavietai aptiekā

Tuvojoties jaunajai 2022./2023. gada mācību sezonai, aptieku tīkls “Apotheka” izsludina pieteikšanos uz apmaksātām farmaceita asistenta studijām Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžā un Latvijas universitātes (LU) Rīgas 1. medicīnas koledžā. Sekmīgi pabeidzot studijas, absolventiem tiek garantēts pastāvīgs darbs aptieku tīkla aptiekā. Pieteikties uz aptieku tīkla “Apotheka” apmaksātām farmaceita asistenta studijām var ikviens gribētājs neatkarīgi no vecuma – gan jaunieši, gan arī cilvēki ar pieredzi citās profesijās. Lai pieteiktos, nepieciešama pabeigta vispārējā vai profesionālā vidējā izglītība, informē “Apotheka” komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amaksāto studiju gaitā profesija tiek apgūta kopā ar citiem studentiem pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Farmācija” un studiju noslēgumā tiek iegūta farmaceita asistenta kvalifikācija. Mācību ilgums ir 2,5 gadi, un tās notiek divas dienas nedēļā pēc koledžas noteiktā grafika. Studentiem, kuri nedzīvo Rīgā, “Apotheka” nodrošina bezmaksas uzturēšanos dienesta viesnīcā. Paralēli studijām teorētiskās zināšanas iespējams praktizēt “Apotheka” aptiekās, savukārt pēc studijām uzņēmums garantē pastāvīgu darbu kādā no 120 “Apotheka” aptiekām.

Apmaksātas studijas farmaceita asistenta kvalifikācijas iegūšanai aptieku tīkls “Apotheka” piedāvā jau kopš 2016. gada, un šīs programmas laikā finansējumu studijām kopumā saņēmušas 32 personas.

Profesionāla izaugsme arī pēc studijām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Diemžēl ne visiem studēt gribētājiem ir finansiālās iespējas apgūt farmaceita asistenta profesiju, tāpēc “Apotheka” jau vairāku gadu garumā piedāvā interesentiem apgūt farmaceita asistenta profesiju, nodrošinot studiju maksas segšanu, bezmaksas dzīvošanu dienesta viesnīcā, ja tas nepieciešams, kā arī garantējot darbavietu pēc studiju pabeigšanas.

Farmācijā speciālistu profesionālā izaugsme nekad neapstājas, jo farmācija ir daļa no veselības aprūpes sistēmas, kurā regulāri “ienāk” jaunas tehnoloģijas, saslimšanu ārstēšanas metodes, tai skaitā jauni medikamenti, kā arī attīstās preventīvā medicīna, kas liek farmaceitiem pastāvīgi apgūt jaunas zināšanas.

Saviem farmaceitiem un farmaceitu asistentiem ik gadu organizējam un piedāvājam tālākizglītības iespējas par dažādām veselības aprūpes tēmām, sekojot līdzi visām aktualitātēm farmācijas un veselības aprūpes nozarēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, Covid-19 pandēmijas laikā “Apotheka” kā pirmais aptieku tīkls sāka iedzīvotājiem piedāvāt divus jaunus pakalpojumus aptiekās – Covid-19 ātrā antigēna testa veikšanu un vakcināciju pret Covid-19, nodrošinot iespēju farmaceitiem apgūt nepieciešamās papildu zināšanas un praktiskās apmācības šo pakalpojumu sniegšanai.

Sabiedriskās domas pētījumi apliecina, ka ik gadu turpina pieaugt farmaceita loma veselības aprūpes sistēmā, palielinās sabiedrības uzticība farmaceitiem, kā arī pieaug iedzīvotāju interese par pakalpojumu saņemšanu aptiekās. Lai veicinātu nozares attīstību, tai skaitā paplašinātu arī veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību aptiekās, mēs kā darba devējs esam ieinteresēts ieguldīt resursus jaunu speciālistu piesaistē, tādējādi rūpējoties arī par jauno farmaceitu paaudzi un izglītošanu atbilstoši aktuālākajām tendencēm,” stāsta aptieku tīkla “Apotheka” izpilddirektors Māris Lūks.

Vērtīgas zināšanas un atbalsts studiju laikā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas 1.kursa studente, “Apotheka Beauty” konsultante Iveta Lāce-Mokejeva: “Kad biju nostrādājusi jau četrus gadus “Apotheka” aptiekā un divus gadus “Apotheka Beauty” skaistumkopšanas konceptveikalā par konsultanti, izlēmu, ka pienācis brīdis savas domas pārvērst realitātē, apgūstot jaunas zināšanas un profesiju – farmaceita asistents. Tāpat kā citiem, arī man, domājot par studijām, radās šaubas par to, kā mācības spēšu savienot ar ģimenes dzīvi un darbu. Šobrīd varu teikt, ka pieņēmu pareizo lēmumu.

Mācības ir interesantas, bet vienlaikus tas ir arī pārbaudījums man, jo informācijas apjoms ir liels un viela jāapgūst ātri. Apgūstu ļoti daudz noderīgu zināšanu: saskarsmes psiholoģiju un profesionālo komunikāciju, fizioloģiju, informācijpratību un pētniecību,  cilvēka anatomiju, aptiekas zāļu formu dažādās tehnoloģijas un citus interesantus kursus.

Farmācijas nozarei pēdējos gados ir arvien nozīmīgāka loma veselības aprūpē, tāpēc priecājos, ka kļūšu daļa no tās un ar jauniegūtajām zināšanām varēšu dalīties jau pavisam citā mērogā. Tiem, kuriem interesē farmācija, patīk komunicēt, ir vēlme palīdzēt un ir būtiska stabilitāte, iesaku nebaidīties un noteikti pieteikties šīm studijām.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pieteikties studijām?

Lai pieteiktos “Apotheka” apmaksātajām studijām, līdz šī gada 10. jūlijam jānosūta pieteikums, CV, motivācijas vēstule un vispārējo vai profesionālo izglītību apliecinoša dokumenta kopija uz e-pastu esigaidits@apotheka.lv. Pieteikumu izvērtēšana un sazināšanās ar potenciālajiem apmaksāto studiju pretendentiem notiks jūlijā, savukārt studijas sākas septembrī.

Papildu informācijas iegūšanai var sazināties ar “Apotheka” Personāla daļu pa tālruni +371 67718765 vai rakstot uz e-pastu esigaidits@apotheka.lv.

Foto: apotheka.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.