Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz Atvērto durvju dienu “Atelpas brīdī”

Īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojuma “Atelpas brīdis” Lejasstrazdos vadītāja Sarmīte Bāra ar lepnumu un prieku rāda vietu, kur pavisam drīz taps āra aktivitāšu zona sociālā pakalpojuma klientiem. Tas ir pakalpojuma lieliskākais jaunums. “30.maijā, pulksten 10 mēs visus laipni aicinām uz Atvērto durvju dienu, lai paskatītos klātienē un iepazītos ar mūsu piedāvājumu,” teic S.Bāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadītāja labprāt stāsta par Dobeles novada pašvaldībā pieejamo sociālo pakalpojumu, kur tiek nodrošināta pilnvērtīga aprūpe bērniem ar funkcionāliem traucējumiem ar īpašas kopšanas indikācijām, kā arī pieaugušajiem ar 1.vai 2. grupas invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem. Tiesa gan, Dobeles novada iedzīvotājiem ir paredzēts līdzmaksājums 15 eiro apmērā par vienu diennakti, bet izmaksas iedzīvotājiem ar trūcīgas personas statusu tiek segtas pilnībā no pašvaldības budžeta.

Speciāliste stāsta, ka Atelpas brīža pakalpojums ir pieejams jau teju trīs gadus. Tas tiek sniegts ne tikai Dobeles novada iedzīvotājiem, bet arī citu pašvaldību klientiem – ir klienti no Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada, no Talsiem, Preiļiem un Dienvidkurzemes novada. Katrā gadījumā vadītāja aicina jebkuru interesentu no mūsu novada vai citurienes zvanīt (vadītāja Sarmīte Bāra – tālr.20283070) un iegūt plašāku informāciju, lai pieteiktos izmantot šo iespēju, kā arī citu novadu vecākus, lai iegūtu informāciju  par sociālo pakalpojuma piešķiršanu, vērsties sava novada Sociālajā dienestā. Ir patīkami, ka vienmēr iepriekš ir iespēja atbraukt kopā ar mazo vai pieaugušo bērnu un iepazīties ar Atelpas brīža pakalpojuma vidi un notiekošo tajā.

Sarmīte ar lepnumu izrāda “Atelpas brīža” darbinieču radošo pieeju dažādu aktivitāšu un metodisko materiālu radīšanā klientiem, jo viņu uzmanību un interesi ir jāprot piesaistīt un noturēt. Tāpat ļoti būtiski klientam ir trenēt sīko motoriku un ar piemērotām aktivitātēm attīstīt vai noturēt jau esošās prasmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka Atelpas brīža pakalpojums tiek sniegts Lejasstrazdu ciemā, Dobeles pagastā, ēkā “Namiņš”, kur projektā “Sociālo pakalpojumu un sociālās iekļaušanas pasākumu attīstība neaizsargātām grupām”, piesaistot pašvaldības budžeta līdzekļus, izveidota piemērota infrastruktūra pakalpojuma “Atelpas brīdis” īstenošanai. Šis pakalpojums nodrošina augstākminētās mērķa grupas īslaicīgu aprūpi vienu vai vairākas diennaktis, pēc vecāku izvēles, līdz 30 diennaktīm kalendārā gada ietvaros, dodot ļoti būtisku iespēju vecākiem un tuviniekiem plānot un veltīt laiku sev, gūstot restartu un atvieglojot ģimenes no emocionāli un fiziski smagās, atbildību un spēkus prasošās aprūpes pienākumu veikšanas. Pakalpojumā klientiem tiek nodrošināta sociālā aprūpe, uzraudzība, ēdināšana 4 reizes dienā, pašaprūpes spēju un sociālo prasmju uzturēšana un attīstība, dažādas aktivitātes, saturīga brīvā laika pavadīšana un pastaigas svaigā gaisā. “Atelpas brīža” pakalpojumu nodrošina speciālisti – sociālie aprūpētāji, aprūpētāji un sociālais darbinieks.

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.