Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz bezmaksas izglītojošiem pasākumiem zaļās nedēļas ietvaros

Lai veicinātu Jelgavas iedzīvotāju izpratni par zaļo domāšanu un rosinātu pieņemt videi labvēlīgus lēmumus, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) no 7. līdz 10. maijam norisināsies Zaļā nedēļa, organizējot dažādus bezmaksas pasākumus, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katra Zaļās nedēļas diena tiks veltīta citai tēmai, aicinot ZRKAC apmeklētājus gūt noderīgas zināšanas par ilgtspējīga dzīvesveida priekšrocībām.

Visas nedēļas garumā iestādes viesi tiks aicināti uzsākt kādu jaunu apņemšanos, smeļoties iedvesmu pie Zaļo ieradumu koka. Tāpat visās mācību nodarbībās būs integrēta zaļo prasmju apguve, piemēram, gan angļu valodas, gan arī valsts valodas nodarbībās tiks iekļauta tēma par zaļo dzīvesveidu.

No 7. līdz 10. maijam ZRKAC foajē varēs aplūkot pirmsskolas izglītības iestādes “Mācos mācīties” bērnu veidoto darbu izstādi par tēmu “Kā es rūpējos par dabu”, savukārt ZRKAC sociālajā portālā “Facebook” katru dienu tiks publicēti iedvesmojoši ZRKAC darbinieku stāsti par to, kādus zaļā dzīvesveida paradumus viņi ievēro savā ikdienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. maijs būs diena bez plastmasas, kad ZRKAC darbinieki un apmeklētāji tiks aicināti izmantot dabai draudzīgus materiālus, piemēram, lietojot tikai pārstrādājamu iepakojumu, nedzerot ūdeni no PET pudelēm, izvēloties ilgtspējīgu apģērbu un rotas vai kosmētiku bez sintētiskām piedevām. Tāpat šajā dienā ZRKAC personāls un iestādes viesi aicināti tērpties zaļas krāsas apģērbā, tādējādi simboliski paužot atbalstu idejai “Domāsim un rīkosimies zaļi”.

8. maijā no pulksten 16 līdz 18.30 plānota Ģimenes diena, aicinot vecākus kopā ar bērniem iesaistīties dažādās aktivitātēs. Pieaugušajiem būs iespēja piedalīties divās meistarklasēs – Jelgavas Amatu vidusskolas pedagogi un skolēni vadīs fermentēto produktu gatavošanas meistarklasi, savukārt Maija Jasēviča klātesošos iepazīstinās ar kombučas gatavošanas un izmantošanas iespējām. Abas meistarklasēs būs iespēja produktus nodegustēt un noskaidrot to vērtīgo ietekmi uz cilvēka veselību. Bērni varēs satikt Cūkmenu, kas izglītos par dabas saudzēšanas jautājumiem, un iesaistīties dažādās spēlēs, kā arī radošajās darbnīcās, tostarp, iejūtoties dabas detektīvu lomā, izzinot klimata radītās pārmaiņas, izgatavojot mākoņu noteicēju un zaļo “mājdzīvnieku”. Lai piedalītos Ģimenes dienas aktivitātēs, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

9. maijs būs veltīts bioloģiskās daudzveidības izzināšanai, aicinot ZRKAC darbiniekus un apmeklētājus atnest kādu sēkliņu vai stādu ZRKAC garšaugu dārziņam. Pulksten 17.30 plānota meistarklase “Špikeris piemājas kompostēšanā”, kurā vides pārvaldības inženiere un “Komposts LV” satura autore Zane Kopštāle dalīsies zināšanās par to, kas ir komposts, kā organizēt bioatkritumu šķirošanu savā dzīvesvietā (gan telpās, gan pagalmā), ko drīkst kompostēt un kā to pareizi izmantot. Dalībai šajā meistarklasē nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, ko var īstenot šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zaļā nedēļa noslēgsies 10. maijā ar vadmotīvu “Atstāj savu auto mājās!” – ikviens ZRKAC darbinieks un apmeklētājs šajā dienā ir mudināts pārvietoties kājām vai izvēlēties kādu videi draudzīgāku transporta līdzekli, piemēram, velosipēdu vai sabiedrisko transportu, tādējādi sniedzot kaut nelielu ieguldījumu gaisa tīrības saudzēšanā.

Tāpat 9. maijā pulksten 10, kā arī 10. maijā pulksten 10 un 11 pirmsskolas un sākumskolas audzēkņu grupas aicinātas piedalīties nodarbībās “Zaļie rīti bērniem”. Katra nodarbība ilgs vienu stundu – 9. maijā tā būs veltīta dabas izzināšanai, bet abās 10. maija nodarbībās bērni pētīs klimata jautājumus. Nodarbību laikā līdztekus jaunu zināšanu apguvei dalībnieki piedalīsies arī eko darbnīcā un noslēgumā dosies stādīt un laistīt augus ZRKAC garšaugu dārziņā. Pieteikt pirmsskolas vai sākumskolas audzēkņu gupas dalībai šajās nodarbībās var, zvanot pa tālruni 63082101.

Ieeja visos ZRKAC Zaļās nedēļas pasākumos ir bez maksas. Papildu informācija pieejama, zvanot pa tālruni 63082101 vai rakstot uz e-pasta adresi birojs@zrkac.jelgava.lv.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.